PCSX2 0.9.9 - en to pl translation catalogue (73 entries)

en: !ContextTip:ChangingNTFS
pl: Kompresja NTFS może być ręcznie zmieniona w każdej chwili używając właściwości z Windows Exploera.

en: !ContextTip:DirPicker:UseDefault
pl: Kiedy zaznaczone, ten katalog automatycznie odzwierciedla standardowy folder w ustawieniach użytkownika PCSX2.

en: !ContextTip:Folders:Logs
pl: Ten katalog służy PCSX2 do zapisywania stanów statusu i zrzutów diagnostycznych.
    Większość nowych wtyczek również może z tego korzystać.

en: !ContextTip:Folders:Savestates
pl: Ten katalog mieści w sobie zapisy stanów gier z PCSX2.
    Korzystasz z nich używając głównego menu lub F1(zapis), F3(odczyt).

en: !ContextTip:Folders:Settings
pl: To jest katalog gdzie PCSX2 zachowuje Twoje ustawienia, wliczając w to ustawienia wygenerowane
    przez większość wtyczek(niektóre starsze wtyczki mogą z tego nie korzystać).

en: !ContextTip:Folders:Snapshots
pl: Ten katalog mieści w sobie zapisane obrazki, tzw. zrzuty ekranu, ich rozdzielczość i format zależy od użytej wtyczki graficznej.

en: !ContextTip:Framelimiter:Disable
pl: Miej na uwadze, że przy wyłączonym limicie klatek animacji,
    tryby Przyspieszony i Spowolniony nie będą dostępne.

en: !ContextTip:GS:DisableOutput
pl: Usuwa wszelkie nieprawidłowości spowodowane przez wątek MTGS lub GPU. Najlepiej używać
    tej opcji w połączeniu z zapisami stanu gier. - Zapisać w idealnej scenie, zaznaczyć tę opcję i wgrać zapis.
    
    Uwaga: Ta opcja może być włączona w każdym momencie, lecz nagle wyłączona, będzie powodować błędy graficzne.

en: !ContextTip:GS:SyncMTGS
pl: Użyj tej opcji jeśli podejrzewasz, że synchronizacja wątku MTGS
    odpowiada za zawieszanie się lub graficzne błędy w jakiejś grze.

en: !ContextTip:Gamefixes:DMA Busy hack
pl: Znane z wpływu na następujące gry:
    Mana Khemia 1 (Going "off campus")

en: !ContextTip:Gamefixes:EE Timing Hack
pl: Znane z wpływu na następujące gry:
    Digital Devil Saga (naprawia animację i zwisy)
    SSX (Naprawia zwisy i błędy graficzne)
    Resident Evil: Dead Aim (wytwarza błędy graficzne)

en: !ContextTip:Gamefixes:OPH Flag hack
pl: Znane z wpływu na następujące gry:
    Bleach Blade Battler
    Growlanser II and III
    Wizardy

en: !ContextTip:Gamefixes:VIF1 FIFO hack
pl: Znane z wpływu na następujące gry:
    Test Drive Unlimited
    Transformers

en: !ContextTip:Speedhacks:BIFC0
pl: Ta łatka namierza bezczynne pętle o adresie 0x81FC0 w jądrze EE. Stara się wykryć pętle,
    które gwarantują powtarzanie tych samych wartości aż do pewnego zdarzenia i odtwarza je
    dopiero gdy to zdarzenie nastąpi.

en: !ContextTip:Speedhacks:EECycleRate Slider
pl: Ustawienie wyższych wartości na tym wskaźniku efektywnie redukuje prędkość procesora
    R5900 silnika Emotion(EE), możliwie przyspieszając działanie niektórych gier, które nie są
    w stanie w pełni wykorzystać prędkości konsoli PS2.

en: !ContextTip:Speedhacks:INTC
pl: Ta łatka działa najlepiej z grami, które używają zapisu stanu INTC do oczekiwania na synchronizację pionową,
    głównie wszelkie nie zrobione w 3D RPGi. Inne gry nie będą miały z tego żadnego, lub minimalny pożytek.

en: !ContextTip:Speedhacks:VUCycleStealing Slider
pl: Ten wskaźnik kontroluje ilość cykli graficznej jednostki silnika EE. Wyższe wartości zwiększają
    ilość skradzionych cykli używanych na każdy mikroprogram uruchamiany przez grę.

en: !ContextTip:Speedhacks:fastCDVD
pl: Sprawdź listę kompatybilności HDLoader'a aby zobaczyć które gry mają z tą łatką problemy.
    (Zwykle oznaczone jako wymagające 'trybu 1' lub 'wolnego DVD')

en: !ContextTip:Speedhacks:vuBlockHack
pl: Zakłada iż w bardzo dalekiej przyszłości, bloki nie będą potrzebować starych instancji danych flag.
    Powinno to być w miarę bezpieczne, nie jest wiadome czy przeszkadza jakiejkolwiek grze.

en: !ContextTip:Speedhacks:vuFlagHack
pl: Uaktualnia Flagi Statusu tylko na blokach, które je odczytują zamiast cały czas.
    Jest to bezpieczne w większości przypadków, SuperVU robi coś podobnego w standardzie.

en: !ContextTip:Window:Fullscreen
pl: Pozwala na automatyczne przejście na pełny ekran podczas kontynuowania zawieszonej emulacji.
    Nadal możesz przełączać tryby kiedy zechcesz używając alt+enter.

en: !ContextTip:Window:HideGS
pl: W pełni zamyka obraz emulacji po naciśnięciu ESC lub zatrzymaniu emulacji.

en: !ContextTip:Window:HideMouse
pl: Zaznacz tą opcję aby wymusić ukrywanie kursora myszy w oknie wtyczki graficznej; użyteczne gdy
    używamy myszy jako głównego kontrolera w grze. Standardowo kursor myszy chowa się
    po 2 sekundach braku aktywności.

en: !ContextTip:Window:ManagedVsync
pl: Aktywuje synchronizację pionową kiedy klatki animacji są uzyskują pełnię dla wybranego standardu.
    Jeśli spadnie poniżej, synchronizacja pionowa zostaje wyłączona aby pominąć dalsze spadki wydajności.
    Uwaga: Działa tylko z wtyczką GSdx w trybie sprzętowym DX10/11.
    Wszelkie inne wtyczki lub tryby renderowania, zignorują tę opcję, lub stworzą czarną klatkę animacji
    za każdym razem gdy powinno nastąpić przejście między trybami.
    Opcja ta wymaga włączonej synchronizacji pionowej.

en: !ContextTip:Window:Vsync
pl: Synchronizacja pionowa, eliminuje 'rwania' obrazu, ale ma zwykle sporą zasługę do pomniejszenia ilości klatek animacji.
    Zwykle działa tylko w trybie pełnoekranowym i nie z każdą wtyczką graficzną.

en: !ContextTip:Window:Zoom
pl: Zbliżenie = 100: Mieści cały obraz w oknie bez ucinania.
    Powyżej/Poniżej 100: Przybliżenie/Oddalenie 
    0: Automatyczne zbliżenie aż do momentu gdy czarne paski znikną całkowicie, proporcje są zachowane
    niektóre części obrazu mogą przez to wyjść poza widoczny ekran.
    Uwaga: Niektóre gry rysują swoje własne "czarne paski", które nie będą usunięte przez '0'.
    
    Skrót: CTRL+NUMPAD-PLUS: Zbliżenie, CTRL+NUMPAD-MINUS: Oddalenie, CTRL+NUMPAD-*: przełącza 100/0

en: !Notice Error:Thread Deadlock Actions
pl: 'Ignoruj' by contynuować aż wątek zacznie odpowiadać.
    'Anuluj' by spróbować anulować wątek.
    'Likwiduj' by wezwać Leona Zawodowca i zbawić swój komputer od PCSX2.

en: !Notice:BIOS:InvalidSelection
pl: Proszę użyć poprawnego BIOSu. Jeśli takiego nie posiadasz, naciśnij
    'Anuluj' aby zamknąć panel konfiguracji.

en: !Notice:BiosDumpRequired
pl: PCSX2 wymaga BIOS'u PS2 do działania. Ze względów prawnych MUSISZ sam uzyskać BIOS,
    wydobywając go z własnej konsoli PS2(pożyczanie się nie liczy!). Po szczegóły proszę zapoznaj
    się z FAQ oraz poradnikami.

en: !Notice:ConfirmSysReset
pl: Ta akcja zresetuje istniejący stan virtualnej maszyny PS2;
    Dotychczasowy stan gry zostanie utracony. Jesteś pewien?

en: !Notice:DeleteSettings
pl: Ta komenda wyczyści ustawienia %s i pozwoli na przywrócenie Pomocnika Konfiguraci. Będziesz musiał ręcznie
    włączyć %s ponownie po tej operacji.
    
    UWAGA!! Naciśnij OK aby wykasować WSZYSTKIE ustawienia dla %s i zamknąć aplikację, tracąc obecny stan emulacji.
    Czy jesteś ABSOLUTNIE pewien, że tego chcesz?
    (Informacja: Ustawienia wtyczek nie będą naruszone)

en: !Notice:DirPicker:CreatePath
pl: Wybrana ścieżka/katalog nie istnieją. Czy chcesz go utworzyć?

en: !Notice:EmuCore::MemoryForVM
pl: PCSX2 nie był w stanie zarezerwować odpowiedniej ilości pamięci potrzebnej virtualnej maszynie PS2.
    Zamknij niepotrzebne programy i usługi działające w tle i spróbuj ponownie.

en: !Notice:HostVmReserve
pl: Twój system nie posiada wystarczających zasobów wirtualnych by uruchomić PCSX2.
    Najpewniej jest to spowodowane wyłączonym plikiem wymiany windowsa, lub zbyt małą jego wielkością.
    Możliwe też, że w tej chwili masz uruchomione inne pamięciożerne programy.

en: !Notice:ImportExistingSettings
pl: Istniejące %s ustawienia zostały znalezione w skonfigurowanym katalogu ustawień.
    Czy chcesz importować te ustawienia czy podmienić je standardowymi?
    
    (możesz też nacisnąć 'Anuluj', aby wyznaczyć inny folder ustawień)

en: !Notice:Mcd:CantDuplicate
pl: Porażka: Sklonować możesz tylko do pustego slotu PS2 lub na dysk do wybranego katalogu.

en: !Notice:Mcd:Copy Failed
pl: Porażka: Docelowa Karta Pamięci '%s' w użyciu.

en: !Notice:Mcd:Delete
pl: Chcesz usunąć sformatowaną kartę pamięci '%s'.
    Wszystkie dane na tej karcie będą utracone! Czy jesteś pewien?

en: !Notice:Mcd:HasBeenDisabled
pl: Slot nr %d karty pamięci PS2 został wyłączony. Możesz poprawić problem i włączyć slot ponownie
    używając Konfiguracji - Karty Pamięci z głównego menu.

en: !Notice:PluginSelector:ApplyFailed
pl: Zestaw wtyczek musi być kompletny aby %s mógł działać. Jeśli nie jesteś w stanie tego dokonać
    przez brak jakichkolwiek wtyczek, lub błędną instalację %s wtedy naciśnij 'Anuluj' by zamknąć
    panel konfiguracji.

en: !Notice:PluginSelector:ConfirmShutdown
pl: Uwaga! Zmiana wtyczek wymaga wyłączenia i ponownego włączenia virtualnej maszyny PS2.
    PCSX2 spróbuje zapisać i odczytać zapis, lecz jeśli nowo wybrane wtyczki okażą się zawodne
    obecny stan może zostać utracony.
    
    Czy jesteś pewien, że chcesz teraz zachować ustawienia?

en: !Notice:PortableModeRights
pl: Proszę upewnić się, że te katalogi są stworzone a Twoje konto ma pozwolenie zapisu w nich,
    lub uruchom PCSX2 ponownie jako administrator, co pozwoli PCSX2 stworzyć te pliki za Ciebie.
    Jeśli nie posiadasz praw administratora na tym komputerze, będziesz musiał przełączyć opcje
    na Tryb użytkownika - Moje Dokumenty(kliknij przycisk poniżej).

en: !Notice:PsxDisc
pl: Gry z Playstation nie są obsługiwane przez PCSX2. Jeśli chcesz emulować gry PSX
    musisz ściągnąć emulator PSX taki jak ePSXe lub PCSX.

en: !Notice:Recompiler:VirtualMemoryAlloc
pl: Ten rekompilator nie był w stanie zarezerwować pamięci wymaganej dla wewnętrznego cache.
    Ten błąd może być spowodowany niską pamięcią wirtualną choćby wyłączonym swapfile, lub
    przez inny program zarezerwujący sporo pamięci. Możesz również spróbować zredukować
    standardowy rozmiar cache dla rekompilatorów PCSX2, pod ustawieniami Hosta.

en: !Notice:RecompilerInit:Footer
pl: Uwaga: Rekompilatory nie są potrzebne do uruchomienia PCSX2, jednak bardzo poprawiają prędkość emulacji.
    Będziesz musiał ręcznie przywrócić wymienione rekompilatory jeśli rozwiążesz problemy.

en: !Notice:RecompilerInit:Header
pl: Uwaga: Niektóre ze skonfigurowanych rekompilatorów zawiodły i zostały wyłączone.

en: !Notice:Startup:NoSSE2
pl: Uwaga: Twój komputer nie wspomaga SSE2, który jest wymagany przez wiele rekompilatorów i wtyczek PCSX2.
    Twoje opcje będą ograniczone a emulacja będzie BARDZO powolna.

en: !Notice:Tooltip:Presets:Checkbox
pl: Preconfigurowane ustawienia zawierają poprawki, łatki i opcje rekompilatora poprawiające prędkość emulacji.
    Ważne poprawki znane z poprawiania gier, będą zaaplikowane automatycznie.
    
    --> Odhacz by zmienić opcje samodzielnie (z obecnym ustawieniem za podstawę).

en: !Notice:Tooltip:Presets:Slider
pl: Predefiniowane ustawienia dotyczą poprawek i łatek poprawiających prędkość.
    Znane poprawki do gier zostaną użyte.
    
    Szczegółowa Informacja:
    1 - Najpewniejsza emulacja, ale i nasłabsza.
    3 - Próba wyważenia prędkości i kompatybilności.
    4 - Bardziej agresywne sztuczki.
    6 - Zbyt wiele łatek, zapewne nastąpi duże spowolnienie w większości gier.

en: !Notice:VirtualMemoryMap
pl: Brak wystarczającej pamięci wirtualnej lub potrzebna pamięć wirtualna została
    już zarezerwowana przez inny process, usługę lub DLL.

en: !Notice:superVU:VirtualMemoryAlloc
pl: Zabrakło Pamięci(Tak jakby): Rekompilator SuperVU nie mógł zarezerwować odpowiedniej
    ilości pamięci i nie będzie działać. To nie jest błąd krytyczny, gdyż sVU jest zbędny i tak czy siak
    powinieneś użyć rekompilatora microVU.:3

en: !Panel:EE/IOP:Heading
pl: Uwaga: Większość gier chodzi dobrze na standardowych ustawieniach.

en: !Panel:Folders:Settings
pl: Możesz opcjonalnie wyszczególnić położenie swoich ustawień PCSX2 tutaj. Jeśli lokacja zawiera istniejące
    ustawienia PCSX2, będziesz mógł je importować bądź nadpisać.

en: !Panel:Frameskip:Heading
pl: Uwaga: Ze względu na architekturę PS2,
    precyzyjne pomijanie klatek animacji, jest niemożliwe.
    
    Włączenie tej opcji z całą pewnością BĘDZIE
     powodowało masę błędów graficznych w wielu grach.

en: !Panel:Gamefixes:Compat Warning
pl: Łatki do gier mogą poprawić działanie pewnych tytułów.
    Mogą też jednak pogorszyć działanie innych.
    
    Zaleca się zostawienie 'Automatycznych Poprawek' w głównym menu i zostawienie tej strony pustej.
    ('Automatyczne' znaczy: wybrane dla sprawdzonych gier, którym poprawia wydajność/błędy)

en: !Panel:HasHacksOverrides
pl: Uwaga! Uruchomiłeś PCSX2 z opcją lini komend nadpisującą zapisane ustawienia.
    Te opcje nie będą pokazane w opcjach ustawień, a jeśli zatwierdzisz jakiekolwiek zmiany
    w tych ostatnich, opcje lini komend zostaną wyłączone.

en: !Panel:HasPluginsOverrides
pl: Uwaga! Uruchomiłeś PCSX2 z opcją lini komend nadpisującą zapisane ustawienia wtyczek lub katalogów.
    Te opcje nie będą pokazane w opcjach ustawień, a jeśli zatwierdzisz jakiekolwiek zmiany
    w tych ostatnich, opcje lini komend zostaną wyłączone.

en: !Panel:Mcd:EnableEjection
pl: Unika uszkodzenia kart pamięci poprzez przeindexowanie zawartości po wgraniu zapisu gry.
    Może nie być kompatybilne ze wszystkimi grami (np. Guitar Hero).

en: !Panel:Mcd:NtfsCompress
pl: Kompresja NTFS wbudowana, szybka i pewna; zwykle kompresuje karty pamięci bardzo dobrze.
    (ta opcja jest bardzo zalecana)

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX1
pl: 1 - Standardowa skala cyklu. Bliska oryginalnej prędkości prawdziwego Silnika Emotion(EE) PS2.

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX2
pl: 2 - Redukuje cykle EE o około 33%. Średnie przyspieszenie w większości gier i spora kompatybilność.

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX3
pl: 3 - Redukuje cykle EE o około 50%. Przyspiesza
    w niektórych grach ale może spowodować
    'dławienie się' dźwięku w wielu animacjach.

en: !Panel:Speedhacks:Overview
pl: Łatki przyspieszające, zwykle usprawniają prędkość emulacji, mogą jednak powodować błędy graficzne, dźwiękowe
    a także błędne odczyty FPS. Podczas wystąpienia jakichkolwiek błędów, zacznij od wyłączenia tego panelu.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal1
pl: 1 - Drobne podkradanie cykli VU. Niższa kompatybilność, lecz możliwe przyspieszenie w niektórych grach.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal2
pl: 2 - Średnie podkradanie cykli VU. Jeszcze niższa kompatybilność, lecz spore przyspieszenia w niektórych grach.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal3
pl: 3 - Maksymalne podkradanie cykli VU. Przydatność ograniczona, gdyż może powodować znaczne spadki
    prędkości i inne graficzne udziwnienia w wielu grach.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleStealOff
pl: 0 - Deaktywuje podkradanie cykli VU. Najbardziej kompatybilne ustawienie!

en: !Panel:StuckThread:Heading
pl: Wątek '%s' nie odpowiada. Mógł się zawiesić lub po prostu strasznie się ślimaczy.

en: !Panel:Usermode:Explained
pl: Proszę wybrać preferowaną lokację dla plików PCSX2 poniżej.
    (w skład wchodzą karty pamięci, zapisane obrazki, ustawienia oraz zapisy gier)
    Lokacja tych katalogów może być w każdym momencie zmieniona w ustawieniach katalogów.

en: !Panel:Usermode:Warning
pl: Tutaj możesz zmienić preferowaną lokację dla plików PCSX2.
    (w skład wchodzą karty pamięci, zapisane obrazki, ustawienia oraz zapisy gier)
    Ta opcja zmienia tylko ścieżki ustawione podczas instalacji jako standardowe.

en: !Panel:VUs:Heading
pl: Uwaga: Większość gier chodzi dobrze na standardowych ustawieniach.

en: !Wizard:Bios:Tutorial
pl: PCSX2 wymaga LEGALNEJ kopi BIOSu PS2 do uruchamiania gier.
    Nie możesz użyć kopi uzyskanej od znajomego lub z internetu.
    Musisz zrzucić swój własny BIOS ze swej własnej konsoli PS2.

en: !Wizard:Welcome
pl: Ten Pomocnik Konfiguracji pomoże Ci skonfigurować wtyczki, karty pamięci oraz BIOS.
    Zalecamy zapoznanie się z plikiem readme oraz poradnikiem konfiguracji
    jeśli jest to Twoje pierwsze spotkanie z PCSX2.
