PCSX2 0.9.9 - en to hr_HR translation catalogue (526 entries)

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
hr_HR: 
    
    Pritisnite U redu za prikaz Konfiguracijske Table Dodatka.

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
hr_HR: 
    Bilješka: Pritici na dugmad Kopiraj/Preimenuj/Stvori/Izbriši se NEĆE moći poništiti pritiskom na gumb 'Poništiti'.

en:  (default)
hr_HR:  (zadani)

en: %s Commandline Options
hr_HR: %s Opcije Komandnog retka

en: %s Critical Error
hr_HR: %s Kritična Pogreška

en: %s First Time Configuration
hr_HR: %s Prvo Konfiguriranje

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
hr_HR: %s Pogreška u dodatku! Odabrana datoteka ne postoji ili nije važeći %s dodatak:

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
hr_HR: %s se pokreće iz nove ili nepoznate mape i potrebna je konfiguracija.

en: %s is switching to local install mode.
hr_HR: %s se prebacuje u lokalnu instalaciju.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
hr_HR: %s dodatak se nije uspio pokrenuti. Moguće je da sustav nema dovoljno memorije ili resursa.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
hr_HR: %s dodatak se nije uspio pokrenuti. Moguće je da računalo nema dovoljno resursa, ili ima neodgovarajuće upravljačke programe.

en: &Apply
hr_HR: &Primijeniti

en: &Audio (SPU2)
hr_HR: &Zvuk (SPU2)

en: &Back
hr_HR: &Natrag

en: &Cancel
hr_HR: &Poništiti

en: &Close
hr_HR: &Zatvoriti

en: &Config
hr_HR: &Konfiguracija

en: &Controllers (PAD)
hr_HR: &Kontroleri (PAD)

en: &Debug
hr_HR: &Pronalazak grešaka

en: &Finish
hr_HR: &Završiti

en: &Help
hr_HR: &Pomoć

en: &Home
hr_HR: &Na početnu

en: &Log
hr_HR: &Dnevnik

en: &Memory cards
hr_HR: &Memorijske kartice

en: &Misc
hr_HR: &Ostalo

en: &Next >
hr_HR: &Sljedeće >

en: &No
hr_HR: &Ne

en: &OK
hr_HR: &U redu

en: &Plugin/BIOS Selector
hr_HR: &Odabir Dodataka/BIOS-a

en: &Save
hr_HR: &Spremiti

en: &Save...
hr_HR: &Spremiti...

en: &Sources
hr_HR: &Izvori prikaza

en: &System
hr_HR: &Sustav

en: &Video (GS)
hr_HR: &Slika (GS)

en: &Yes
hr_HR: &Da

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
hr_HR: Kartice od 16 i 32 MB imaju približno istu kompatibilnost.

en: 8 MB [most compatible]
hr_HR: 8 MB [najkompatibilnije]

en: < &Back
hr_HR: < &Natrag

en: A Playstation 2 Emulator
hr_HR: Play Station 2 emulator

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
hr_HR: Konfigurirana mapa ne postoji. Hoće li je %s pokušati stvoriti?

en: A file could not be created.
hr_HR: Nije moguće stvoriti datoteku.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
hr_HR: Siguran i jednostavan način za potpuno isključivanje svih trikova za brzinu.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
hr_HR: Tipična veličina memorijske kartice koju proizvode drugi proizvođači a trebala bi raditi u većini igara.

en: About %s
hr_HR: O projektnom timu %s

en: About...
hr_HR: O programu...

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
hr_HR: Zabranjen pristup memorijskoj kartici: 
    
    %s

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
hr_HR: Obrada DMA radnji i dnevnici prijenosa podataka.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
hr_HR: Dnevnici prijenosa podataka, arbitraža ispravne sabirnice, zastoji, itd.

en: Aggressive
hr_HR: Agresivno

en: Aggressive plus
hr_HR: Dodatno agresivno

en: All Files (*.*)
hr_HR: Sve Datoteke (*.*)

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
hr_HR: Sve aktivnosti GIFtag obrade; indeks putanja, tip taga, itd.

en: All Supported (%s)
hr_HR: Svi Podržani (%s)

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
hr_HR: Sva obrada VIFcode; naredba, stil taga, prekidi.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
hr_HR: Svi poznati pristupi registru hardvera (veoma sporo!); ne uključujući podopcije filtriranja ispod toga.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
hr_HR: Svi poznati pristupi registru hardvera, ne uključujući pod-filtere ispod toga.

en: All options are for the current session only and will not be saved.
hr_HR: Sve opcije su za trenutnu sesiju i neće biti spremljene.

en: All processing involved in Path3 Masking
hr_HR: Sva obrada povezana sa Path3 Masking-om

en: Always hide mouse cursor
hr_HR: Uvijek sakrij pokazivač miša

en: Always on Top
hr_HR: Uvijek na Vrhu

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
hr_HR: Uvijek odaberite ovu opciju ukoliko želite najsigurnije i najstabilnije ponašanje kartice.

en: An error occurred while trying to open the file:
hr_HR: Pogreška prilikom otvaranja datoteke:

en: Appearance
hr_HR: Izgled

en: Appearance/Themes - %s
hr_HR: Izgled/Teme - %s

en: Apply
hr_HR: Primjeniti

en: Applying settings...
hr_HR: Primjena postavki...

en: Aspect Ratio:
hr_HR: Omjer Ekrana:

en: Assertion Failure -
hr_HR: Neuspjeh tvrdnje -

en: At folder:
hr_HR: U mapi:

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
hr_HR: Automatsko izbacivanje memorijski kartica pri učitavanju Spremljenih stanja

en: Automatic Gamefixes
hr_HR: Automatske Zakrpe za igru

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
hr_HR: Automatska primjena potrebnih Zakrpa za igru u problematičnim igrama

en: BIOS Search Path:
hr_HR: Putanja do BIOS-a:

en: Backup
hr_HR: Sigurnosna kopija

en: Backup before save
hr_HR: Napraviti sigurnosnu kopiju prije spremanja

en: Balanced
hr_HR: Uravnoteženo

en: Base Framerate Adjust:
hr_HR: Podešavanje temeljnog broja sličica:

en: Betatesting
hr_HR: Betatestiranje

en: Blockdumps (%s)
hr_HR: Zapisi blokova (%s)

en: Boot CDVD (fast)
hr_HR: Pokreni CDVD (brzo)

en: Boot CDVD (full)
hr_HR: Pokreni CDVD (puno)

en: Boot the VM using the current DVD or Iso source media
hr_HR: Pokretanje virtualnog stroja koristeći trenutni DVD ili Iso izvor

en: Browse
hr_HR: Pregled

en: Browse for an Iso that is not in your recent history.
hr_HR: Pronaći Iso datoteku koja nije nedavno otvarana.

en: Browse...
hr_HR: Pregledati...

en: C&lear
hr_HR: Is&prazniti

en: CDVD reads
hr_HR: CDVD očitavanje

en: Cancel
hr_HR: Poništiti

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
hr_HR: Nije moguće primjeniti nove postavke, neka od postavki je neispravna.

en: Cannot apply settings...
hr_HR: Nije moguće primjeniti postavke...

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
hr_HR: Nije moguće učitati ELF binarnu sliku. Datoteka može biti oštećena ili nepotpuna.

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
hr_HR: Nije moguće učitati spremljeno stanje. Verzija nije poznata ili nije podržana.

en: Cannot load this savestate.  The state is an unsupported version.
hr_HR: Nije moguće učitati spremljeno stanje.  Njegova verzija nije podržana.

en: Cannot load this savestate. The state is an unsupported version.
hr_HR: Nije moguće učitati spremljeno stanje. Njegova verzija nije podržana.

en: Card (file) name
hr_HR: Ime kartice (datoteke)

en: Card size
hr_HR: Veličina kartice

en: Card:
hr_HR: Kartica:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
hr_HR: Promjenite jezik samo ukoliko vam je to potrebno.
    Zadani jezik sustava bi trebao biti u redu za većinu operacijski sustava.

en: Chop / Zero
hr_HR: Presjecanje / Nula

en: Clamping Mode
hr_HR: Način stezanja

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
hr_HR: Klasična shema s crnom bojom za ljude koji vole da im se tekst ureže u oči.

en: Clear all settings...
hr_HR: Poništiti sve postavke...

en: Clear the log window contents
hr_HR: Isprazniti sadržaj dnevnika u prozoru

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
hr_HR: Poništava sve postavke %s i ponovno pokreće čarobnjaka.

en: Click the Browse button to select a different folder containing PCSX2 visual themes.
hr_HR: Pritisnite dugme Pregled za odabir druge mape sa PCSX2 vizualnim temama.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
hr_HR: Pritisnite dugme Pregled za odabir druge mape sa PCSX2 dodacima.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
hr_HR: Pritisnite dugme Pregled za odabir druge mape u kojoj će PCSX2 potražiti BIOS datoteku.

en: Close this log window; contents are preserved
hr_HR: Zatvoriti prozor s dnevnikom; sadržaj se sačuva

en: Closing %s may be hazardous to your health
hr_HR: Zatvaranje %s može biti opasno za zdravlje

en: Completely disables all GS plugin activity; ideal for benchmarking EEcore components.
hr_HR: Onemogućava sve aktivnost GS dodatka; idealno za mjerenje učinaka komponenti EE jezge.

en: Completing tasks...
hr_HR: Završavanje zadataka...

en: Components Overrides Warning
hr_HR: Upozorenje na komponente

en: Components Selectors - %s
hr_HR: Izbornici komponenata - %s

en: Config Overrides Warning
hr_HR: Upozorenje na konfiguraciju

en: Configuration Guides (online)
hr_HR: Konfiguracijski Vodiči (online)

en: Configure...
hr_HR: Konfiguracija...

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hr_HR: Konfigurirani %s dodatak nije PCSX2 dodatak, ili pripada starijoj verziji PCSX2 koja više nije podržana.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hr_HR: Konfigurirani dodatak nije PCSX2 dodatak, ili pripada starijoj verziji PCSX2 koja više nije podržana.

en: Confirm CDVD source change
hr_HR: Potvrda promjene CDVD izvora

en: Confirm ISO image change
hr_HR: Potvrda promjene ISO slike

en: Confirm PS2 Reset
hr_HR: Potvrdi ponovno pokretanje PS2-ke

en: Console to Stdio
hr_HR: Konzola za standardne ulaze i izlaze

en: Constant skipping
hr_HR: Stalno preskakanje

en: Contributors
hr_HR: Suradnici

en: Copy failed!
hr_HR: Neuspjelo kopiranje!

en: Core GS Settings...
hr_HR: Temeljne GS Postavke...

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
hr_HR: Nije moguće stvoriti memorijsku karticu: 
    
    %s

en: Create
hr_HR: Stvoriti

en: Create ...
hr_HR: Stvoriti ...

en: Create a duplicate of this memory card ...
hr_HR: Stvoriti kopiju ove memorijske kartice ...

en: Create a new card ...
hr_HR: Stvoriti novu karticu ...

en: Create a new memory card
hr_HR: Stvoriti novu memorijsku karticu

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
hr_HR: Stvaranje nove memorijske kartice i dodjeljivanje ovom Portu.

en: Create a new memory card.
hr_HR: Stvoriti novu memorijsku karticu.

en: Create folder?
hr_HR: Stvoriti mapu?

en: Create memory card
hr_HR: Stvori memorijsku karticu

en: Created on
hr_HR: Datum stvaranja

en: Custom Window Size:
hr_HR: Vlastita Veličina Prozora:

en: Custom folder:
hr_HR: Vlastita mapa:

en: Cycle to next slot
hr_HR: Prebaci na idući slot

en: Cycle to prev slot
hr_HR: Prebaci na predhodni slot

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
hr_HR: Prebaci trenutni slot za +1!

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
hr_HR: Prebaci trenutni slot za -1!

en: Dark theme
hr_HR: Tamna tema

en: Default soft-tone color scheme.
hr_HR: Zadana shema mekih boja.

en: Default to fullscreen mode on open
hr_HR: Puni ekran pri pokretanju

en: Delete
hr_HR: Izbrisati

en: Delete card
hr_HR: Izbrisati karticu

en: Delete memory file?
hr_HR: Izbrisati memorijsku datoteku?

en: Detailed logging of CDVD hardware.
hr_HR: Detaljno očitavanje informacija o CDVD hardveru.

en: Developers
hr_HR: Razvojni tim

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
hr_HR: Direktni memorijski pristupi u nepoznati ili nemapirani EE memorijski prostor.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
hr_HR: Izravan pristup nepoznatom ili nemapiranom memorijskom prostoru.

en: Disable Framelimiting
hr_HR: Onemogućiti ograničavanje slika u sekundi

en: Disable all
hr_HR: Onemogućiti sve

en: Disable all GS output
hr_HR: Onemogućiti sav GS izlaz (prikaz)

en: Disable window resize border
hr_HR: Onemogućiti mijenjanje veličine prozora

en: Disabled [default]
hr_HR: Onemogućeno [zadano]

en: Disables all log source filters.
hr_HR: Isključuje sve izvore prikaza u dnevniku.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
hr_HR: Onemogućuje ovaj skočni prozor i odabrani odgovor će od sada automatski biti korišten.

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
hr_HR: Prevođenje COP0 instrukcija u oblik koji razvojni tim može čitati (MMU, procesor i dma status, itd).

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
hr_HR: Prevođenje temeljnih instrukcija od stroja u oblik koji razvojni tim može čitati (ne uključujući COPove i CACHE).

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
hr_HR: Prevođenje instrukcija EE VU0macro procesora u oblik koji razvojni tim može čitati.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
hr_HR: Prevođenje dijela EE procesora koji služi za izračunavanje brojeva sa pomičnim zarezom (FPU) u oblik koji razvojni tim može čitati.

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
hr_HR: Prevođenje instrukcija  IOPovih GPU ko-procesora u oblik koji razvojni tim može čitati.

en: Disc Images (%s)
hr_HR: Slike Diskova (%s)

en: Do not show this dialog again.
hr_HR: Ne prikazuj više ovaj dijalog.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
hr_HR: Želite li zamjeniti diskove ili pokrenuti novu sliku (resetiranjem sustava)?

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
hr_HR: Želite li zamjeniti diskove ili pokrenuti novu sliku (koristeći resetiranje sustava)?

en: Double-click toggles fullscreen mode
hr_HR: Dvoklik mišom uključuje prikaz preko cijelog ekrana

en: Drag and Drop Error
hr_HR: Pogreška prilikom povlačenja i puštanja datoteke

en: Drag cards to or from PS2-ports
hr_HR: Ubaci ili izbaci kartice iz otvora za kartice na PS2-ki

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
hr_HR: Ispis detaljnih informacija za PS2 izvršne datoteke (ELFove).

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
hr_HR: Ispis raznih podataka od GIF i GIFtag obrade.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
hr_HR: Ispis raznih VIF i VIFcode podataka za obradu.

en: Duplicate ...
hr_HR: Kopirati ...

en: Duplicate card ...
hr_HR: Kopirati karticu ...

en: Duplicate memory card
hr_HR: Kopiranje memorijske kartice

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
hr_HR: EE Brzina ciklusa [Nije Preporučeno]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
hr_HR: EE timing hack - Višenamjenski trik. Pokušati ukoliko sve ostalo ne uspije.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
hr_HR: EE/FPU Napredne Opcije Rekompajlera

en: Eject
hr_HR: Izbaciti

en: Eject card
hr_HR: Izbaciti karticu

en: Eject the card from this port
hr_HR: Izbaciti karticu iz ovog porta

en: Empty
hr_HR: Prazno

en: Emulation &Settings
hr_HR: Postavke &Emulacije

en: Emulation Settings - %s
hr_HR: Postavke emulacije - %s

en: Enable Cheats
hr_HR: Uključiti Šifre za igru

en: Enable EE Cache (Slower)
hr_HR: Omogućiti EE Cache (Sporije)

en: Enable Host Filesystem
hr_HR: Omogućiti pokretanje demo datoteka

en: Enable INTC Spin Detection
hr_HR: Omogućiti INTC Spin Detection

en: Enable Trace Logging
hr_HR: Uključiti Bilježenje Tragova

en: Enable Wait Loop Detection
hr_HR: Omogućiti Wait Loop Detection

en: Enable all
hr_HR: Omogućiti sve

en: Enable fast CDVD
hr_HR: Omogućiti brzi CDVD

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
hr_HR: Omogućiti ručne zakrpe za igre [Nije preporučeno]

en: Enable speedhacks
hr_HR: Omogućiti trikove za brzinu

en: Enables all log source filters.
hr_HR: Uključuje sve izvore prikaza u dnevniku.

en: Enumerating available plugins...
hr_HR: Nabrajanje dostupnih dodataka...

en: Error (%s)
hr_HR: Pogreška (%s)

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
hr_HR: Pogreška pri postavljanju NTSC ili PAL broja sličica. U postavkama moraju biti važeći brojevi sa pomičnim zarezom.

en: Error: Rename could not be completed.
hr_HR: Pogreška: Preimenovanje nije moguće.

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
hr_HR: Pogreška: Tražena ISO datoteka ne postoji. Pritisnite U redu za odabrir novog ISO izvora za CDVD.

en: Error: The memory card could not be created.
hr_HR: Pogreška: Memorijska kartica ne može biti napravljena.

en: Executing PS2 Virtual Machine...
hr_HR: Izvršavanje PS2 Virtualnog Stroja...

en: Execution of EE cache instructions.
hr_HR: Izvršavanje instrukcija EE cache memorije.

en: Exit
hr_HR: Izlaz

en: Extra
hr_HR: Dodatno

en: Extra + Preserve Sign
hr_HR: Dodatno + Očuvati Trag

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
hr_HR: FFX popravak za video - Popravlja lošu grafiku u FFX video scenama.

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
hr_HR: FPU Compare Hack - Za Digimon Rumble Arena 2.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
hr_HR: FPU Multiply Hack - Za Tales of Destiny.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
hr_HR: FPU Negative Div Hack - Za Gundam igre.

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
hr_HR: Promjena postavki nije uspjela; pristup nije dopušten.

en: Failed: %s
hr_HR: Neuspjelo: %s

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
hr_HR: Neuspjelo: Moguće kopirati samo postojeću karticu.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
hr_HR: Brzi pristup disku, manje vrijeme učitavanja. [Nije Preporučeno]

en: File name already exists
hr_HR: Ime datoteke već postoji

en: File name empty or too short
hr_HR: Ime datoteke nije upisano ili je prekratko

en: File name outside of required directory
hr_HR: Ime datoteke izvan potrebnog direktorija

en: File not found.
hr_HR: Datoteka nije pronađena.

en: Fit to Window/Screen
hr_HR: Prilagoditi Prozoru/Ekranu

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
hr_HR: Sprema veliku količinu dnevnika u mali prostor.

en: Folders
hr_HR: Mape

en: For running raw PS2 binaries directly
hr_HR: Za direktno pokretanje PS2 binarni datoteka

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
hr_HR: Samo za pronalaženje potencijalnih grešaka u MTGS-u, jer je veoma sporo.

en: Formatted
hr_HR: Formatirana

en: Frame Skipping
hr_HR: Preskakanje Sličica

en: Framelimiter
hr_HR: Upravljanje brojem sličica

en: Frames to Draw
hr_HR: Iscrtati slike

en: Frames to Skip
hr_HR: Preskočiti slike

en: Full
hr_HR: Puno

en: GS Output is Disabled!
hr_HR: GS Izlaz je Isključen!

en: GS Window
hr_HR: GS Prozor

en: Game Database Editor
hr_HR: Uređivač Baze podataka za igre

en: Game Fixes
hr_HR: Zakrpe za igre

en: Game database - %s
hr_HR: Baza podataka igre - %s

en: Gamefixes
hr_HR: Zakrpe za igre

en: Gamepad activity on the SIO.
hr_HR: Aktivnost kontrolera na čipu za upravljanje izlazno/ulaznih uređaja.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
hr_HR: Igre kojima je potreban ovaj trik da bi se pokrenule:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
hr_HR: Dobro Ubrzanje i Visoka Kompatibilnost; može uzrokovati lošu grafiku... [Preporučeno]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
hr_HR: Dobro Ubrzanje i Visoka Kompatibilnost; može uzrokovati zaštopavanje slike... [Preporučeno ako imate 3 i više jezgri]

en: Hard reset of the active VM.
hr_HR: Ponovno pokretanje virtualnog stroja.

en: Hide window when paused
hr_HR: Sakrij prozor prilikom zaustavljanja

en: Huge
hr_HR: Ogroman

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
hr_HR: Veliko ubrzanje za neke igre, bez negativnih učinaka na kompatibilnost. [Preporučeno]

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
hr_HR: Sakupljam sve što ima, Kapetane!

en: I've seen enough
hr_HR: Vidio sam dovoljno

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
hr_HR: IPU aktivnost: hardverski registri, operacije dekodiranja, DMA status, itd.

en: ISO file not found!
hr_HR: ISO datoteka nije pronađena!

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
hr_HR: Ukoliko se učitava sa ISO slike, ova pogreška može biti uzrokovana od nepodržanog ISO tipa slike ili pogreške u ISO slici.

en: Ignore
hr_HR: Zanemariti

en: Ignore Bus Direction on Path3 Transfer - Used for Hotwheels
hr_HR: Zanemariti Usmjeravanje Sabirnica na Path3 Prijelazu - Koristi se za Hotwheels

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
hr_HR: Zanemariti zapise DMA Kontrolera kada je zauzet.

en: Import
hr_HR: Uvoz

en: Import Existing Settings?
hr_HR: Uvoz postojećih postavki?

en: In case you have a really high res display.
hr_HR: Za slučaj da imate monitor visoke rezolucije.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
hr_HR: Uključuje obradu neaktivnog slučaja i drugih neuobičajnih slučajeva uporabe.

en: Initializing...
hr_HR: Inicijalizacija...

en: Insert ...
hr_HR: Umetnuti ...

en: Insert card
hr_HR: Umetnuti karticu

en: Insert card ...
hr_HR: Umetnuti karticu ...

en: Insert this card to a port ...
hr_HR: Umetnuti ovu karticu u port ...

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
hr_HR: Dodatak za internu Memorijsku karticu se nije uspio pokrenuti.

en: Interpreter
hr_HR: Prevoditelj

en: Interpreter only; provided for diagnostic
hr_HR: Samo za prevoditelj; utvrđivanje dijagnostike

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
hr_HR: Nevažeće veličine prozora: Veličina ne može sadržavati nebrojčane znamenke! >_<

en: Iso Selector
hr_HR: Odabir ISO slike

en: IsoFile
hr_HR: IsoDatoteka

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
hr_HR: Greška je ispustiti više datoteka u %s prozor. Molimo da povlačite jednu po jednu, hvala.

en: It's what I use (the programmer guy).
hr_HR: To je ono što ja koristim (programer).

en: Its nice and readable.
hr_HR: Lijepo je i čitljivo.

en: Language selector
hr_HR: Odabir jezika

en: Large
hr_HR: Velik

en: Last Modified
hr_HR: Zadnja aktivnost

en: Light theme
hr_HR: Svjetla tema

en: Load State Backup
hr_HR: Učitaj rezervno spremljeno stanje

en: Load state
hr_HR: Učitaj spremljeno stanje

en: Loading PS2 system plugins...
hr_HR: Učitavanje dodataka PS2 sustava...

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
hr_HR: Učitava stanje virtualnog stroja iz trenutnog slota.

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
hr_HR: Učitava rezervno spremljeno stanje virtualnog stroja iz trenutnog slota.

en: Location:
hr_HR: Lokacija:

en: Logging...
hr_HR: Zapisivanje...

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
hr_HR: Dnevnici događaja u obliku u kojem ih prima PS2 virtualni stroj.

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
hr_HR: Bilježi zaštitu, razdvajanje blokova, i druge stvari koje mogu utjecati na performanse.

en: Logs only DMA-related registers.
hr_HR: Bilježi samo registre vezane za DMA (jedinica za izravni pristup memoriji).

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
hr_HR: Bilježi samo nepoznate, nemapirane, ili neimplementirane pristupe registru.

en: Logs/Dumps:
hr_HR: Dnevnici/Ispisi:

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
hr_HR: Upozorenje na nisku kompatibilnost: Veoma je velik kapacitet, ali neće dobro raditi sa mnogim igrama.

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
hr_HR: MTVU (Višenitni microVU1)

en: Make this language my default right now!
hr_HR: Postaviti ovaj jezik kao zadani!

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
hr_HR: Pravi posebnu ISO sliku za CDVD izvor.

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
hr_HR: Memorijska kartica '%s' kopirana u '%s'.

en: MemoryCard Manager
hr_HR: Upravitelj memorijski kartica

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
hr_HR: Obrade čitanja, pisanja, brisanja, okončavanja i drugih procesa memorijske kartice.

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
hr_HR: Umjereno ubrzanje za neke igre, bez negativnih učinaka. [Preporučeno]

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
hr_HR: Promjena emulacijskih postavki hardvera kojima upravlja PCSX2 virtualni stroj.

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
hr_HR: Promjena izgleda prozora, uključujući omjer slike.

en: Mostly Harmful
hr_HR: Uglavnom štetno

en: NTSC Framerate:
hr_HR: NTSC Broj sličica:

en: Nearest
hr_HR: Najbliži

en: Negative
hr_HR: Negativan

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
hr_HR: Novi kompajler za Vektorsku Jedinicu sa poboljšanom kompatibilnošću. Preporučeno.

en: New memory card:
hr_HR: Nova memorijska kartica:

en: No
hr_HR: Ne

en: No disc
hr_HR: Bez diska

en: No emulation state is active; boot something first.
hr_HR: Nijedno emulacijsko stanje nije aktivno; potrebno nešto pokrenuti.

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
hr_HR: Nijedno emulacijsko stanje nije aktivno; nije moguće obustaviti ili nastaviti.

en: No plugin loaded
hr_HR: Dodatak nije učitan

en: No reason given.
hr_HR: Nije naveden razlog.

en: None
hr_HR: Isključen

en: Normal
hr_HR: Normalan

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
hr_HR: Normalni i Turbo broj preskakanja sličica.  Spori način rada će onemogućiti preskakanje sličica.

en: OK
hr_HR: U redu

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
hr_HR: OPH Flag hack - Pokušati ukoliko se igra zaledi pokazujući istu sliku.

en: Oh noes! Out of memory!
hr_HR: O ne! Nedostatak memorije!

en: Open an explorer window to this folder.
hr_HR: Otvori prozor explorera do ove mape.

en: Open in Explorer
hr_HR: Otvoriti u Exploreru

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
hr_HR: Otvara dijaloški okvir sa naprednim postavkama za %s dodatak .

en: Other Hacks
hr_HR: Drugi Trikovi

en: Overwrite
hr_HR: Prepisati preko

en: PAL Framerate:
hr_HR: PAL Broj sličica:

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
hr_HR: PCSX2 Pogreška: Nedostatak Hardvera

en: PCSX2 First Time configuration
hr_HR: PCSX2 Prvo konfiguriranje

en: PCSX2 Message
hr_HR: PCSX2 Poruka

en: PCSX2 Official Website and Forums
hr_HR: PCSX2 Službena internet stranica i forumi

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
hr_HR: Pogreška/e PCSX2 Recompiler-a

en: PCSX2 Thread is not responding
hr_HR: PCSX2 Thread ne reagira

en: PCSX2 Unresponsive Thread
hr_HR: PCSX2 Thread ne reagira

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
hr_HR: PCSX2 je instaliran kao prijenosna aplikacija ali se ne može pokrenuti zbog sljedećih pogrešaka:

en: PS2 BIOS Error
hr_HR: Pogreška PS2 BIOS-a

en: Parse error
hr_HR: Pogreška raščlambe

en: Path does not exist
hr_HR: Putanja ne postoji

en: Path:
hr_HR: Putanja:

en: Pause
hr_HR: Pauza

en: Pause/Resume
hr_HR: Pauziraj/Nastavi

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
hr_HR: Obavlja direktni binarni prijevod 32-bitnog MIPS-I strojnog koda u x86 oblik.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
hr_HR: Obavlja direktni binarni prijevod 64-bitnog MIPS-IV strojnog koda u x86 oblik.

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
hr_HR: Trajno izbrisati ovu memorijsku karticu sa diska (sav sadržaj je izbrisan)

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
hr_HR: Nije moguće otvoriti datoteku, najvjerovatnije zbog nedovoljnih dopuštenja korisničkog računa.

en: Please select a valid plugin for the %s.
hr_HR: Molimo izaberite važeći dodatak za %s.

en: Plugin
hr_HR: Dodatak

en: Plugin Menu
hr_HR: Odabir dodataka

en: Plugin Override Error - %s
hr_HR: Pogreška u dodatku - %s

en: Plugin Settings...
hr_HR: Postavke Dodatka...

en: Plugin Specialists
hr_HR: Programeri dodataka

en: Plugins
hr_HR: Dodaci

en: Plugins Search Path:
hr_HR: Putanja do Dodataka:

en: Portable mode error - %s
hr_HR: Pogreška u prijenosnom načinu rada - %s

en: Positive
hr_HR: Pozitivan

en: Preset:
hr_HR: Automatska postavka:

en: Press Cancel to attempt to cancel the action.
hr_HR: Pritisni Poništiti da bi se pokušala poništiti radnja.

en: Press OK to close %s.
hr_HR: Pritisnite U redu da bi zatvorili %s.

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
hr_HR: Pritisnite U redu za korištenje zadanog konfiguriranog dodatka, ili Poništiti da bi zatvorili %s.

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
hr_HR: Pritisnite U redu za otvaranje Konfiguracijske Table BIOS-a.

en: Press Terminate to kill %s immediately.
hr_HR: Pritisnite Okončati da bi odmah prekinuli %s .

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
hr_HR: Prilično sporo; samo za dijagnostičke svrhe.

en: Previous versions
hr_HR: Prethodne verzije

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
hr_HR: Sasvim vjerojatno najsporija stvar u svemiru.

en: Readme / FAQ (Offline/PDF)
hr_HR: Obavijesti / Česta pitanja (Offline/PDF)

en: Reboot CDVD (fast)
hr_HR: Ponovno pokreni CDVD (brzo)

en: Reboot CDVD (full)
hr_HR: Ponovno pokretanje CDVDa (puno)

en: Reboot using fast BOOT (skips splash screens)
hr_HR: Ponovno pokretanje koristeći brzo POKRETANJE (preskače logoe)

en: Recompiler
hr_HR: Rekompajler

en: Refresh List
hr_HR: Osviježi popis

en: Refresh list
hr_HR: Osviježi popis

en: Rename ...
hr_HR: Preimenovati ...

en: Rename card ...
hr_HR: Preimenovati karticu ...

en: Rename memory card
hr_HR: Preimenovati memorijsku karticu

en: Rename this memory card ...
hr_HR: Preimenovati ovu memorijsku karticu ...

en: Reset
hr_HR: Ponovno postavljanje

en: Reset all settings?
hr_HR: Resetiraj sve postavke?

en: Resets all speedhack options to their defaults, which consequently turns them all OFF.
hr_HR: Vraća sve trikove za brzinu na zadane početne vrijednosti, a time ih sve isključuje.

en: Restart
hr_HR: Ponovo pokrenuti

en: Restore Defaults
hr_HR: Vratiti Zadane postavke

en: Resume
hr_HR: Nastaviti

en: Resumes the suspended emulation state.
hr_HR: Nastavlja obustavljenu emulaciju.

en: Round Mode
hr_HR: Način Zaokruživanja

en: Run ELF...
hr_HR: Pokrenuti ELF...

en: SYSCALL and DECI2 activity.
hr_HR: SYSCALL i DECI2 aktivnost.

en: SYSCALL and IRX activity.
hr_HR: SYSCALL i IRX aktivnost.

en: Safe (faster)
hr_HR: Sigurno (brže)

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
hr_HR: Pauzira PS2 emulaciju i zadržava trenutno stanje.

en: Safest
hr_HR: Najsigurnije

en: Save &As...
hr_HR: Spremiti &Kao...

en: Save dialog screenshots to...
hr_HR: Spremi napravljeni snimak dijaloga u...

en: Save log contents to file
hr_HR: Spremiti sadržaj dnevnika u datoteku

en: Save log question
hr_HR: Pitanje o spremanju dnevnika

en: Save state
hr_HR: Spremljeno stanje

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
hr_HR: Sprema snimak table s postavkama u PNG oblik datoteke.

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
hr_HR: Sprema stanje virtualnog stroja u trenutni slot.

en: Savestates:
hr_HR: Spremljena stanja:

en: Scratchpad's MFIFO activity.
hr_HR: MFIFO aktivnost unutarnje procesorske memorije.

en: Search
hr_HR: Pretraživanje

en: Select ELF file...
hr_HR: Odabrati ELF datoteku...

en: Select a BIOS rom:
hr_HR: Odaberite BIOS datoteku:

en: Select a document root for %s
hr_HR: Izaberite lokaciju dokumenta za %s

en: Select a folder for %s settings
hr_HR: Odabir mape za %s postavke

en: Select a folder for Snapshots
hr_HR: Odabir mape za Snimke

en: Select a folder for logs/dumps
hr_HR: Odabir mape za dnevnike/ispise

en: Select a folder with PCSX2 plugins
hr_HR: Odabrati mapu sa PCSX2 dodacima

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
hr_HR: Izabrati ime za kopiju
    ( '.ps2' nastavak će biti dodan automatski)

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
hr_HR: Izabrati novo ime za memorijsku karticu '%s'
    ( '.ps2' nastavak će biti dodan automatski)

en: Select a target port for '%s'
hr_HR: Izabrati port za '%s'

en: Select a visual theme:
hr_HR: Odabrati vizualnu temu:

en: Select file name:
hr_HR: Odaberite naziv datoteke:

en: Select folder containing PCSX2 visual themes
hr_HR: Odabrati mapu sa PCSX2 vizualnim temama

en: Select folder for Savestates
hr_HR: Odabir mape za Spremljena stanja

en: Select folder with PS2 BIOS roms
hr_HR: Odaberite mapu sa PS2 BIOS datotekom

en: Select folder with PS2 memory cards
hr_HR: Odabrati mapu sa PS2 memorijskim karticama

en: Settings
hr_HR: Postavke

en: Show Console
hr_HR: Prikaz konzole

en: Show about dialog
hr_HR: Prikaz PCSX2 autora i zahvale

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
hr_HR: Prikazuje dnevnike DECI2 traženja pogrešaka (EE procesor)

en: Shows PCSX2 developer logs
hr_HR: Prikaz PCSX2 dnevnika za razvojni tim

en: Shows disk read activity
hr_HR: Aktivnost čitanja diska

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
hr_HR: Prikazuje bilješke razvojnog tima (EE procesor)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
hr_HR: Prikazuje bilješke razvojnog tima (IOP procesor)

en: Shutdown
hr_HR: Prekid rada

en: Shutdown PS2 virtual machine?
hr_HR: Ugasiti PS2 virtualni stroj?

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
hr_HR: Simuliranje VIF1 FIFO čitanje unaprijed. Popravlja igre sa sporim učitavanjem.

en: Simulates hardware reset of the PS2 virtual machine.
hr_HR: Simulira hardversko resetovanje PS2 virtualnog stroja.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
hr_HR: Skip MPEG hack - Preskače video/FMVove da bi se izbjeglo zaleđivanje igre.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
hr_HR: Preskočiti samo kada je Turbo aktivan (TAB za uključenje)

en: Slow Motion Adjust:
hr_HR: Podešavanje Usporenog izvođenja:

en: Small
hr_HR: Mali

en: Snapshots:
hr_HR: Snimke:

en: Special thanks to
hr_HR: Posebna zahvala

en: Speedhacks
hr_HR: Trikovi za brzinu

en: Standard (4:3)
hr_HR: Standardni (4:3)

en: Success
hr_HR: Uspjeh

en: Swap Disc
hr_HR: Zamjena diska

en: Switch to User Documents Mode
hr_HR: Promjena na način rada sa korisničkim dokumentima

en: Terminate
hr_HR: Okončati

en: Terminate App
hr_HR: Okončati aplikaciju

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
hr_HR: MTGS thread je postao nedostupan dok se čeka na pokretanje GS dodatka.

en: The Operating-System prevents this file from being created
hr_HR: Operativni sustav spriječava stvaranje ove datoteke

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
hr_HR: Nije moguće učitati PS2 BIOS.  BIOS nije konfiguriran, ili konfiguracija sadrži pogreške.  Molimo ponovno konfigurirajte.

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
hr_HR: Konfigurirani %s dodatak nije važeća prijenosna biblioteka

en: The configured %s plugin file was not found
hr_HR: Konfigurirani %s dodatak nije pronađen

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hr_HR: Konfigurirani %s dodatak nije PCSX2 dodatak, ili pripada starijoj verziji PCSX2 koja više nije podržana.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
hr_HR: Konfigurirana BIOS datoteka ne postoji.  Molimo ponovno konfigurirajte.

en: The following folders are missing and cannot be created:
hr_HR: Sljedeće mape nedostaju ili nemogu biti stvorene:

en: The following folders exist, but are not writable:
hr_HR: Sljedeće mape postoje, ali se u njih ne može zapisivati:

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
hr_HR: Dodatak ne podržava vaš hardver ili softver i njegove upravljačke programe.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
hr_HR: Skočni prozor neće više biti prikazivan. Ova postavka može biti promjenjena na tabli sa postavkama.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
hr_HR: Spremljeno stanje nemože biti učitano, jer je oštećeno ili nepotpuno.

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
hr_HR: Spremljeno stanje nije ispravno spremljeno. Privremena datoteka je stvorena ali nije mogla biti premještena na svoje odredište.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
hr_HR: Neuspjelo učitavanje odabranog %s dodatka.
    
    Razlog: %s

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
hr_HR: Odabrana BIOS datoteka nije valjani PS2 BIOS.  Molimo ponovno konfigurirajte.

en: Themes Search Path:
hr_HR: Putanja za teme:

en: There is no active virtual machine state to download or save.
hr_HR: Nema aktivnog stanja virtualnog stroja koje se može preuzeti ili spremiti.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
hr_HR: Datoteka nije važeće PCSX2 spremljeno stanje.  Vidjeti datoteku dnevnika za detalje.

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
hr_HR: Ovo je standardna veličina Sonyeve memorijske kartice, i podržana je u svim igrama i BIOS verzijama.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
hr_HR: Spremljeno stanje se ne može učitati zato što nije valjan gzip arhiv.  Moguće da je stvoren sa starijom verzijom PCSX2 koja se ne podržava više, ili sadrži grešku.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
hr_HR: Spremljeno stanje ne može biti učitano zbog nedostajućih kritičnih komponenti.  Vidjeti datoteku dnevnika za detalje.

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
hr_HR: Ove postavke mogu zahtjevati administratorske ovlasti od vašeg operativnog sustava, zavisno od toga kako je konfiguriran sustav.

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
hr_HR: Threading aktivnost: početak, odvojiti, sinkronizirati, brisanje, itd.

en: Trace Logging
hr_HR: Bilježenje izvršavanja programa

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
hr_HR: Dnevnici tragova su zapisani u emulog.txt. Bilježenje se može uključiti bilo kada pritiskom na F10.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
hr_HR: Prikazuje sve EE brojače događaja i nešto od aktivnosti registra brojača.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
hr_HR: Prati sve IOP brojače i neke aktivnosti registra brojača.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
hr_HR: Probajte ručno ukloniti "portable.ini" datoteku iz vašeg instalacijskog direktorija.

en: Turbo Adjust:
hr_HR: Podešavanje Turbo izvođenja

en: Type
hr_HR: Tip

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
hr_HR: Neočekivani kraj datoteke ili tijeka podataka. Datoteka je vjerovatno oštećena.

en: Unloaded Plugin
hr_HR: Dodatak odstranjen

en: Unrecognized ISO image file format
hr_HR: Nije prepoznat format ISO slike

en: Use NTFS compression when creating this card.
hr_HR: Koristi NTFS sažimanje pri stvaranju ove kartice.

en: Use Synchronized MTGS
hr_HR: Korištenje Usklađenog MTGS-a

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
hr_HR: Koristite je na vlastiti rizik. Nepravilno ponašanje memorijske kartice je moguće (iako je malo vjerojatno).

en: Use default setting
hr_HR: Koristi zadane postavke

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
hr_HR: Korištenje brzog pokretanja za preskakanje PS2 i drugih logoa

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
hr_HR: Koristite ovo za ulaz u BIOS postave PS2-ke.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
hr_HR: Koristan za pronalaženje kvarova ili problema sa stezanjem u novom mVU rekompajleru.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
hr_HR: Korisno za mjerenje učinka. Uključite ga u igri sa F4.

en: User Documents (recommended)
hr_HR: Korisnički Dokumenti (preporučeno)

en: Usermode Selection
hr_HR: Odabir Načina rada

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
hr_HR: Koristi vanjski dodatak za čitanje CDVD izvora.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
hr_HR: VU Add Hack - Popravlja rušenja Tri-Ace igara prilikom pokretanja.

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
hr_HR: VU Clip Flag Hack - Za Persona igre (samo ako je uključen SuperVU rekompajler!)

en: VU Cycle Stealing [Not Recommended]
hr_HR: Krađa VU Ciklusa [Nije Preporučeno]

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
hr_HR: VU XGkick Hack  -Za Erementar Gerad.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
hr_HR: VU0 / VU1 Napredne Opcije Rekompajlera

en: VUs
hr_HR: VUovi

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
hr_HR: Prevoditelj Vektorske Jedinice. Spor i ne baš kompatibilan. Samo za dijagnostičku svrhu.

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
hr_HR: Neuspjeh u mapiranju virtualne memorije! Moguće postojanje konfliktni upravljački programa, usluga, ili ne postoji dovoljno memorije ili resursa koje PCSX2 treba.

en: Wait for Vsync on refresh
hr_HR: Čekati na Vsync pri osvježavanju

en: Waiting for task...
hr_HR: Čekanje na zadatak...

en: Waiting for tasks...
hr_HR: Čekanje na zadatke...

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
hr_HR: Upozorenje! Dodaci sustava nisu učitani. Moguće je da PCSX2 nije upotrebljiv.

en: Warning: Enabling trace logs is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
hr_HR: Upozorenje: Omogućavanje bilježenja tragova uzrokuje veliko usporavanje, među glavnim je uzrocima problema tipa 'Što se dogodilo sa FPSom?'. :)

en: Webmasters
hr_HR: Vlasnici web domene

en: Welcome to PCSX2!
hr_HR: Dobrodošli u PCSX2!

en: When checked the log window will be visible over other foreground windows.
hr_HR: Kada je uključeno prozor sa dnevnikom će biti vidljiv iza prozora u prvom planu.

en: Widescreen (16:9)
hr_HR: Širok (16:9)

en: Window Settings...
hr_HR: Postavke Prozora...

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
hr_HR: Briše sva interna stanja virtualnog stroja i gasi dodatke.

en: Yes
hr_HR: Da

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
hr_HR: Ispustili ste sljedeću ELF datoteku u %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
hr_HR: Ispustili ste sljedeću ISO sliku u %s:

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
hr_HR: Izabrali ste sljedeće ISO sliku za pokretanje sa PCSX2:

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
hr_HR: Izabrali ste promjenu CDVD izvora sa %s u %s.

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
hr_HR: Hardver vašeg računala nije u stanju pokrenuti PCSX2. Žao nam je.

en: Zoom:
hr_HR: Približavanje:

en: [-- No unused cards --]
hr_HR: [-- Nema nekorištenih kartica --]

en: [-- Unused cards --]
hr_HR: [-- Nekorištene kartice --]

en: [Unnamed or unknown]
hr_HR: [Neimenovani ili nepoznati]

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
hr_HR: pokreće sustav koristeći CDVD dodatak (zanemaruje parametar IsoDatoteka)

en: changes the configuration file path
hr_HR: mijenja putanju konfiguracijske datoteke

en: disables all speedhacks
hr_HR: onemogućuje sve trikove za brzinu

en: disables display of the gui while running games
hr_HR: onemogućavanje prikaza korisničkog sučelja za vrijeme igre

en: disables fast booting
hr_HR: onemogućuje brzo pokretanje sustava

en: displays this list of command line options
hr_HR: prikazuje popis opcija komandnog retka

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
hr_HR: omogućuje prijenosni način rada (zahtjeva administratorska/korijenska dopuštenja)

en: executes an ELF image
hr_HR: pokreće ELF sliku

en: forces %s to start the First-time Wizard
hr_HR: %s pokreće Početnog Čarobnjaka

en: forces the program log/console to be visible
hr_HR: omogućava vidljivost programskog dnevnika/konzole

en: microVU Hacks
hr_HR: microVU Trikovi

en: microVU Recompiler
hr_HR: microVU Rekompajler

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
hr_HR: odabir PCSX2 konfiguracijske datoteke

en: specify the file to use as the %s plugin
hr_HR: odabir %s dodatka

en: superVU Recompiler [legacy]
hr_HR: superVU Rekompajler [ostavština]

en: use fullscreen GS mode
hr_HR: prikaz slike preko punog ekrana

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
hr_HR: korištenje određenih zakrpa za igru koji se moraju ručno unijeti.

en: use windowed GS mode
hr_HR: prikaz slike unutar prozora
