PCSX2 0.9.8 - en to hu translation catalogue (482 entries)

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
hu: 
    
    Nyomj Rendben gombot a plugin konfigurációs panel eléréséhez.

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
hu: 
    Megjegyzés: Másolat/Átnevezés/Létrehozás/Törlés nem fordítható vissza a 'Mégsem' gombbal.

en: %s Commandline Options
hu: %s parancssori beállítások

en: %s Critical Error
hu: %s kritikus hiba

en: %s First Time Configuration
hu: %s első indításkori beállítások

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
hu: %s plugin felülírási hiba!  A következő fájl nem létezik vagy nem érvényes %s plugin:

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
hu: %s egy új vagy ismeretlen mappából indul, ezért el kell végezni a beállításokat.

en: %s is switching to local install mode.
hu: %s átvált helyi telepítési módra.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
hu: %s plugin iniciálása sikertelen.  A rendszer lehetséges, hogy nem rendelkezik elegendő memóriával vagy a szükséges erőforrásokkal.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
hu: %s plugin megnyitása sikertelen.  A számítógép lehetséges, hogy nem rendelkezik elegendő erőforrással, vagy hardver / illesztőprogram ütközés van.

en: &Apply
hu: &Alkalmaz

en: &Audio (SPU2)
hu: &Hang (SPU2)

en: &Back
hu: &Vissza

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Config
hu: &Beállítások

en: &Controllers (PAD)
hu: &Irányítók (PAD)

en: &Debug
hu: &Hibakereső

en: &Finish
hu: &Befejezés

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Log
hu: &Napló

en: &Memory cards
hu: &Memória kártyák

en: &Misc
hu: &Egyebek

en: &Next >
hu: &Következő >

en: &No
hu: &Nem

en: &OK
hu: &Rendben

en: &Plugin/BIOS Selector
hu: &Plugin/BIOS választó

en: &Save
hu: &Mentés

en: &Save...
hu: &Mentés...

en: &Sources
hu: &Források

en: &System
hu: &Rendszer

en: &Video (GS)
hu: &Grafika (GS)

en: &Yes
hu: &Igen

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
hu: 16 és 32 MB-os kártyák nagyjából azonos kompatibilitási faktorral rendelkeznek.

en: 8 MB [most compatible]
hu: 8 MB [legjobb kompatibilitás]

en: < &Back
hu: < &Vissza

en: A Playstation 2 Emulator
hu: a PlayStation 2 emulátor
    
    Magyarítás: Delirious

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
hu: A konfigurációs mappa hiányzik. Próbálja meg a %s létrehozni?

en: A file could not be created.
hu: Fájl létrehozása sikertelen.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
hu: A legbiztosabban így győződhetünk meg arról, hogy a gyorsító hackek teljesen ki vannak kapcsolva.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
hu: Tipikus harmadik féltől származó memória kártya méret, ami működik a legtöbb játékkal.

en: About %s
hu: %s súgója

en: About...
hu: Névjegy...

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
hu: Hozzáférés megtagadva a memória kártyához: 
    
    %s

en: Aggressive
hu: Agresszív

en: Aggressive plus
hu: Agresszív plusz

en: All Files (*.*)
hu: Minden fájl (*.*)

en: All Supported (%s)
hu: Minden formátum (%s)

en: All options are for the current session only and will not be saved.
hu: A beállítások csak a jelenlegi munkamenetre érvényesek és nem lesznek elmentve.

en: Always hide mouse cursor
hu: Egérmutató elrejtése mindig

en: Always on Top
hu: Mindig felül

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
hu: Mindig ezt a beállítást használd, ha a legbiztonságosabb és legbiztosabb memória kártya működést szeretnéd.

en: An error occurred while trying to open the file:
hu: Hiba keletkezett a fájl megnyitására irányuló próbálkozás közben:

en: Appearance
hu: Kinézet

en: Appearance/Themes - %s
hu: Megjelenés/Témák - %s

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Applying settings...
hu: Beállítások érvényesítése...

en: Aspect Ratio:
hu: Képarány:

en: Assertion Failure -
hu: Sikertelen kérés -

en: At folder:
hu: E mappában:

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
hu: Memória kártya automatikus leválasztása mentések betöltésekor

en: Automatic Gamefixes
hu: Automatikus játék javítások

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
hu: Automatikusan érvényesíti a szükséges játék javításokat az ismert problémás játékokhoz

en: BIOS Search Path:
hu: BIOS keresési hely:

en: Backup
hu: Biztonsági mentés

en: Backup before save
hu: Mentés előtt másolat készítése

en: Balanced
hu: Kiegyensúlyozott

en: Base Framerate Adjust:
hu: Képfrissítésen alapuló szabályozás:

en: Betatesting
hu: Béta tesztelés

en: Blockdumps (%s)
hu: Mentés tömbök (%s)

en: Boot CDVD (fast)
hu: CDVD indítása (gyors)

en: Boot CDVD (full)
hu: CDVD indítása (teljes)

en: Boot the VM using the current DVD or Iso source media
hu: Indítsd el a virtuális gépet a mostani DVD vagy ISO forrás média használatával.

en: Browse
hu: Tallózás

en: Browse for an Iso that is not in your recent history.
hu: Olyan ISO tallózása ami nem szerepel az előzményekben.

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: C&lear
hu: T&örlés

en: CDVD reads
hu: CDVD beolvasások

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
hu: Az új beállítások nem érvényesíthetőek, egy vagy több beállítás érvénytelen.

en: Cannot apply settings...
hu: Beállítások nem érvényesíthetőek...

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
hu: A bináris ELF képfájl nem tölthető be.  A fájl valószínűleg sérült vagy hiányos.

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
hu: A mentett állás nem tölthető be. Ez egy ismeretlen vagy nem támogatott verzió.

en: Card (file) name
hu: Kártya (fájl) név

en: Card size
hu: Kártya méret

en: Card:
hu: Kártya:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
hu: Csak akkor válts nyelvet ha szükséges.
    A rendszer alapértelmezett megfelel a legtöbb operációs rendszer számára.

en: Chop / Zero
hu: Darab / nulla

en: Clamping Mode
hu: Befogó mód

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
hu: Hagyományos fekete szín sémák azoknak, akik szeretik a beégett szöveget az optikai érzékelőikbe.

en: Clear all settings...
hu: Minden beállítás törlése...

en: Clear the log window contents
hu: Napló ablak tartalmának törlése

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
hu: Töröl minden %s beállítást és újrafuttatja az indításkori varázslót.

en: Click the Browse button to select a different folder containing PCSX2 visual themes.
hu: Kattints a Tallózás gombra egy másik PCSX2 vizuális témákat tartalmazó mappa választására.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
hu: Kattints a Tallózás gombra másik plugin mappa választásához a PCSX2 számára.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
hu: Kattints a Tallózás gombra egy másik mappa megadásához, ahol PCSX2 keresni fogja a PS2 BIOS romokat.

en: Close this log window; contents are preserved
hu: Napló ablak bezárása; tartalom megőrizve

en: Closing %s may be hazardous to your health
hu: %s bezárása az egészségedre káros lehet

en: Completely disables all GS plugin activity; ideal for benchmarking EEcore components.
hu: Teljesen leállít minden GS plugin tevékenységet; ideális az EEcore összetevők tesztelése esetén.

en: Completing tasks...
hu: Feladat befejezése...

en: Components Overrides Warning
hu: Felülírási figyelmeztetések összetétele

en: Components Selectors - %s
hu: Összetevő választó - %s

en: Config Overrides Warning
hu: Felülírási figyelmeztetések beállítása

en: Configuration Guides (online)
hu: Beállítási útmutató (internetes)

en: Configure...
hu: Beállítás...

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hu: A konfigurált %s plugin nem évényes PCSX2 plugin, vagy egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzióhoz való.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hu: A konfigurált plugin nem PCSX2 plugin, vagy egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzióhoz való.

en: Confirm CDVD source change
hu: CDVD forrás váltás megerősítése

en: Confirm ISO image change
hu: ISO képfájl csere megerősítése

en: Confirm PS2 Reset
hu: PS2 alapra állításának jóváhagyása

en: Console to Stdio
hu: Stdio konzol

en: Constant skipping
hu: Változatlan kihagyás

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Copy failed!
hu: Másolás sikertelen!

en: Core GS Settings...
hu: GS központi beállítások...

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
hu: Memória kártya létrehozása sikertelen: 
    
    %s

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create ...
hu: Létrehozás...

en: Create a duplicate of this memory card ...
hu: Egy másolat létrehozása erről a memória kártyáról...

en: Create a new card ...
hu: Új kártya létrehozása...

en: Create a new memory card
hu: Új memória kártya létrehozása

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
hu: Új memória kártya létrehozása és kiosztása ehhez a porthoz.

en: Create a new memory card.
hu: Új memória kártya létrehozása.

en: Create folder?
hu: Mappa létrehozása?

en: Create memory card
hu: Memória kártya létrehozása

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Custom Window Size:
hu: Egyedi ablak méret:

en: Custom folder:
hu: Saját mappa:

en: Cycle to next slot
hu: Ugrás a következő helyre

en: Cycle to prev slot
hu: Ugrás az előző helyre

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
hu: A jelenlegi mentési hely növelése eggyel!

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
hu: A jelenlegi mentési hely csökkentése eggyel!

en: Dark theme
hu: Sötét téma

en: Default soft-tone color scheme.
hu: Finom tónusú alapértelmezett szín sémák.

en: Default to fullscreen mode on open
hu: Megnyitáskor teljes nézet alapértelmezésként

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete card
hu: Kártya törlése

en: Delete memory file?
hu: Törlöd a memória fájlt?

en: Dev/Verbose
hu: Fejlesztés/részletes

en: Developers
hu: Fejlesztők

en: Disable Framelimiting
hu: Képkocka korlátozás kikapcsolása

en: Disable all
hu: Mind kikapcsolása

en: Disable all GS output
hu: Minden GS kimenet kikapcsolása

en: Disable window resize border
hu: Az ablak újraméretezési keret kikapcsolása

en: Disabled [default]
hu: Kikapcsolva [alap]

en: Disables all log source filters.
hu: Minden napló forrás szűrő kikapcsolása.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
hu: Letiltja ezt a felugró ablakot és bármilyen választ adsz meg itt, az mostantól automatikusan alkalmazva lesz.

en: Disc Images (%s)
hu: Lemez képfájlok (%s)

en: Do not show this dialog again.
hu: Ez a párbeszédablak ne jelenjen meg újra.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
hu: Lemezt akarsz cserélni vagy elindítani az új képfájlt (a rendszer alapértékekre állítása)?

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
hu: Lemezt akarsz cserélni vagy elindítani az új képfájlt (a rendszer alapértékekre állításával)?

en: Double-click toggles fullscreen mode
hu: Dupla kattintással váltás teljes nézetre

en: Drag and Drop Error
hu: Fogd és vidd hiba

en: Drag cards to or from PS2-ports
hu: Kártyák illesztése/leválasztása PS2 portokra/portokról

en: Duplicate ...
hu: Másolás...

en: Duplicate card ...
hu: Kártya másolat készítése...

en: Duplicate memory card
hu: Memória kártya másolat

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
hu: EE ciklusszám [Nem ajánlott]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
hu: EE timing hack - Többcélú hack. Próbáld ezt, ha semmi más nem segít.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
hu: EE/FPU fejlett Recompiler beállítások

en: Eject
hu: Kiadás

en: Eject card
hu: Kártya kiadása

en: Eject the card from this port
hu: Kártya kiadása erről a portról

en: Empty
hu: Üres

en: Emulation &Settings
hu: Emuláció &beállítások

en: Emulation Settings - %s
hu: Emuláció beállítások - %s

en: Enable Cheats
hu: Csalások használata

en: Enable Host Filesystem
hu: Gazda fájlrendszer használata

en: Enable INTC Spin Detection
hu: INTC pörgés észlelés használata

en: Enable Trace Logging
hu: Nyomkövető naplózás használata

en: Enable Wait Loop Detection
hu: Hurok észlelésre várakozás használata

en: Enable all
hu: Mind bekapcsolása

en: Enable fast CDVD
hu: Gyors CDVD használata

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
hu: Kézi játék javítások használata [Nem ajánlott]

en: Enable speedhacks
hu: Gyorsító hackek használata

en: Enables all log source filters.
hu: Minden napló forrás szűrő bekapcsolása.

en: Enumerating available plugins...
hu: Meglévő pluginok listázása...

en: Error (%s)
hu: Hiba (%s)

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
hu: Hiba vagy az NTSC vagy PAL képfrissítési beállítások elemzésekor.  A beállításoknak érvényes lebegőpontos számoknak kell lenniük.

en: Error: Rename could not be completed.
hu: Hiba: Az átnevezés nem sikerült.

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
hu: Hiba: A megadott ISO fájl nincs meg.  Kattints a Rendben gombra egy új ISO forráshoz a CDVD számára.

en: Error: The memory card could not be created.
hu: Hiba: A memória kártya létrehozása nem sikerült.

en: Executing PS2 Virtual Machine...
hu: PS2 virtuális gép indítása...

en: Exit
hu: Kilépés

en: Extra + Preserve Sign
hu: Extra + fenntartott jel

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
hu: FFX videó javítás - Javítja a hibás grafikai átfedőket az FFX videókban.

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
hu: FPU Compare hack - Digimon Rumble Arena 2 játékhoz.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
hu: FPU Multiply hack - Tales of Destiny játékhoz.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
hu: FPU Negative Div hack - Gundam játékokhoz.

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
hu: A meglévő beállítás fájl felülírása sikertelen; hozzáférés megtagadva.

en: Failed: %s
hu: Hiba: %s

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
hu: Hiba: Csak meglévő kártyáról készíthető másolat.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
hu: Gyors lemez hozzáférés, kevesebb betöltési idő. [Nem ajánlott]

en: File name already exists
hu: Ilyen fájlnév már van

en: File name empty or too short
hu: Nincs megadva fájlnév vagy túl rövid

en: File name outside of required directory
hu: A fájlnév a kívánt könyvtáron kívül van

en: File not found.
hu: Fájl nem található.

en: Fit to Window/Screen
hu: Ablakhoz/képernyőhöz igazítás

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
hu: Legtöbb bejelentkezésre alkalmas egy mikrokozmikusan piciny területre.

en: Folders
hu: Mappák

en: For running raw PS2 binaries directly
hu: Feldolgozatlan PS2 binérek közvetlen futtatásához

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
hu: Lehetséges hibák keresése csupán az MTGS-ben, mivel potenciálisan nagyon lassú.

en: Formatted
hu: Formázva

en: Frame Skipping
hu: Képkocka kihagyás

en: Framelimiter
hu: Képkocka korlátozó

en: Frames to Draw
hu: Megjelenítendő képkockák

en: Frames to Skip
hu: Kihagyandó képkockák

en: Full
hu: Teljes

en: GS Output is Disabled!
hu: GS kimenet kikapcsolva!

en: GS Window
hu: GS ablak

en: Game Database Editor
hu: Játék adatbázis szerkesztő

en: Game Fixes
hu: Játék javítások

en: Game database - %s
hu: Játék adatbázis - %s

en: Gamefixes
hu: Játék javítások

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
hu: A következő játékok indításához szükséges:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2

en: Hard reset of the active VM.
hu: A virtuális gép (VM) teljes alaphelyzetbe állítása.

en: Hide window when paused
hu: Az ablak elrejtése szünetkor

en: Huge
hu: Hatalmas

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
hu: Nagymértékű gyorsulás néhány játék esetében, többnyire nincs kompatibilitási mellékhatás. [Ajánlott]

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
hu: Mindent ráadok, amit csak kibír, kapitány!

en: I've seen enough
hu: Eleget láttam

en: ISO file not found!
hu: Nem található ISO fájl!

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
hu: ISO képfájl betöltése esetén ezt a hibát okozhatja egy nem támogatott ISO képfájl típus, vagy egy hiba a PCSX2 ISO képfájl támogatásban.

en: Ignore
hu: Kihagyás

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
hu: Mellőzi a DMAC írásokat ha terhelve van.

en: Import
hu: Importálás

en: Import Existing Settings?
hu: Meglévő beállítások importálása

en: In case you have a really high res display.
hu: Ha tényleg nagyfelbontású kijelzőt használsz.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
hu: Beleértve az üresjárati esemény feldolgozást és néhány más rendkívüli esemény felhasználást.

en: Initializing...
hu: Iniciálás...

en: Insert ...
hu: Behelyezés...

en: Insert card
hu: Kártya behelyezése

en: Insert card ...
hu: Kártya behelyezése...

en: Insert this card to a port ...
hu: Kártya behelyezése egy portra...

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
hu: Belső memória kártya plugin iniciálása sikertelen.

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
hu: A megadott ablak méret érvénytelen: A méret csak számjegyeket tartalmazhat! >_<

en: Iso
hu: ISO

en: Iso Selector
hu: ISO választó

en: IsoFile
hu: Iso fájl

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
hu: Ez hiba a hiba akkor jelentkezik, ha egyszerre több fájl kerül a %s ablakba. Egyszerre egyet csak, köszi.

en: It's what I use (the programmer guy).
hu: Ezt használom én (a programozó fickó).

en: Its nice and readable.
hu: Szép és olvasható.

en: Language selector
hu: Nyelv választó

en: Large
hu: Nagy

en: Last Modified
hu: Utoljára módosítva

en: Light theme
hu: Világos téma

en: Load State Backup
hu: Állás mentés másolat betöltés

en: Load state
hu: Állás betöltés

en: Loading PS2 system plugins...
hu: PS2 rendszer pluginok betöltése...

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
hu: Betölti a virtuális gép állapotát a jelenlegi helyről.

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
hu: Betölti a virtuális gép állapotának biztonsági mentését a jelenlegi helyről.

en: Location:
hu: Hely:

en: Logging...
hu: Naplózás...

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
hu: A PS2 virtuális gépben zajló eseményeket naplózza.

en: Logs/Dumps:
hu: Naplók/másolatok:

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
hu: Alacsony kompatibilitási figyelmeztetés: Igen, meglehetősen nagy, de előfordul, hogy sok játéknál nem működik.

en: Make this language my default right now!
hu: Legyen ez az alapértelmezett nyelv mostantól!

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
hu: Beállítja a kiválasztott ISO képfájlt CDVD forrásnak.

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
hu: '%s' memória kártya másolat létrehozva '%s' néven.

en: MemoryCard Manager
hu: Memória kártya intéző

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
hu: Enyhe sebesség növekedés néhány játéknál, nincs ismert mellékhatás. [Ajánlott]

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
hu: A PCSX2 központi virtuális gép által szabályozott hardver emulációs beállítások módosítása.

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
hu: Ablak és megjeleníési beállítások módosítása, beleérte a képarányt is.

en: Mostly Harmful
hu: Legártalmasabb

en: Multitap 1
hu: 1. Multitap

en: Multitap 2
hu: 2. Multitap

en: NTSC Framerate:
hu: NTSC képfrissítés:

en: Nearest
hu: Legközelebbi

en: Negative
hu: Negatív

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
hu: Új Vector Unit recompiler nagy mértékben javított kompatibilitással. Ajánlott.

en: New memory card:
hu: Új memória kártya:

en: No
hu: Nem

en: No disc
hu: Nincs lemez

en: No emulation state is active; boot something first.
hu: Nincs aktív emulációs állapot; először indíts el valamit.

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
hu: Nincs aktív emulációs állapot; nem függeszthető fel és nem folytatható.

en: No plugin loaded
hu: Nincs plugin betöltve

en: No reason given.
hu: Nincs meghatározott ok.

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
hu: Normál és turbó korlátozza a kihagyandó képkockák számát.  A lassított mód is kikapcsolja a képkocka kihagyást.

en: OK
hu: Rendben

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
hu: OPH Flag hack - Próbáld ki, ha valamelyik játék mindig kifagy ugyanannál a képkockánál.

en: Oh noes! Out of memory!
hu: Ó ne! Kevés a memória!

en: Open an explorer window to this folder.
hu: Egy intéző ablak megnyitása ehhez a mappához.

en: Open in Explorer
hu: Megnyitás az Intézőben

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
hu: %s plugin fejlett beállítási párbeszédablakját nyitja meg.

en: Other Hacks
hu: Egyéb hackek

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: PAL Framerate:
hu: PAL képfrissítés:

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
hu: PCSX2 hiba: Hardver elégtelenség

en: PCSX2 First Time configuration
hu: PCSX2 első indításkori beállítások

en: PCSX2 Message
hu: PCSX2 üzenet

en: PCSX2 Official Website and Forums
hu: PCSX2 hivatalos weblap és fórum

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
hu: PCSX2 Recompiler hiba/hibák

en: PCSX2 Thread is not responding
hu: PCSX2 folyamatág nem válaszol

en: PCSX2 Unresponsive Thread
hu: PCSX2 nem reagáló folyamatág

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
hu: PCSX2 hordozható alkalmazásként került telepítésre, de nem futtatható a következő hibák miatt:

en: PS2 BIOS Error
hu: PS2 BIOS hiba

en: PS2 Port
hu: PS2 port

en: Parse error
hu: Elemzési hiba

en: Path does not exist
hu: Az elérési út nem létezik

en: Path:
hu: Hely:

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause/Resume
hu: Szünet / folytatás

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
hu: Megfelelő időben végzi a 32-bit MIPS-I gépi kód bináris fordítását x86 rendszerre.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
hu: Megfelelő időben végzi a 64-bit MIPS-IV gépi kód bináris fordítását x86 rendszerre.

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
hu: Véglegesen törli ezt a memória kártyát a lemezről (minden tartalom elveszik)

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
hu: Fájl megnyitása megtagadva, valószínűleg a felhasználói fiók korlátozott jogosultságai miatt.

en: Please select a valid plugin for the %s.
hu: Válassz egy érvényes %s plugint.

en: Plugin Menu
hu: Plugin menü

en: Plugin Override Error - %s
hu: Plugin felülírási hiba - %s

en: Plugin Settings...
hu: Plugin beállítások...

en: Plugin Specialists
hu: Plugin specialisták

en: Plugins
hu: Pluginok

en: Plugins Search Path:
hu: Plugin keresési hely:

en: Portable mode error - %s
hu: Hordozható mód hiba - %s

en: Positive
hu: Pozitív

en: Preset:
hu: Beállítás:

en: Press Cancel to attempt to cancel the action.
hu: Nyomj Mégsem gombot a művelet leállításához.

en: Press OK to close %s.
hu: Nyomj Rendben gombot a %s bezárásához.

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
hu: Nyomj Rendben gombot az alapértelmezett konfigurált plugin használatához, vagy Mégsem gombot a %s bezárásához.

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
hu: Nyomj Rendben gombot a BIOS konfigurációs panel eléréséhez.

en: Press Terminate to kill %s immediately.
hu: Nyomj Megszakítás gombot a %s azonnali leállításához.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
hu: Meglehetősen lassú; csak diagnosztikai célokra szolgál.

en: Previous versions
hu: Előző verziók

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
hu: Minden bizonnyal a leglassabb dolog a világegyetemben

en: Readme / FAQ (Offline/PDF)
hu: Olvass el / GYIK (letölthető PDF)

en: Reboot CDVD (fast)
hu: CDVD újraindítása (gyors)

en: Reboot CDVD (full)
hu: CDVD újraindítása (teljes)

en: Reboot using fast BOOT (skips splash screens)
hu: Újraindítás a gyors indítás használatával (üdvözlőképernyő kihagyása)

en: Refresh List
hu: Lista frissítése

en: Refresh list
hu: Lista frissítése

en: Rename ...
hu: Átnevezés...

en: Rename card ...
hu: Kártya átnevezése...

en: Rename memory card
hu: Memória kártya átnevezése

en: Rename this memory card ...
hu: A memória kártya átnevezése...

en: Reset
hu: Alapra állítás

en: Reset all settings?
hu: Minden beállítás alapra állítása?

en: Resets all speedhack options to their defaults, which consequently turns them all OFF.
hu: Visszaállít minden gyorsító hack beállítást az alapértékre, ami által mind KIKAPCSOLVA lesz.

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Restore Defaults
hu: Alapértékek visszaállítása

en: Resume
hu: Folytatás

en: Resumes the suspended emulation state.
hu: Folytatja a felfüggesztett emulációs állapotot.

en: Round Mode
hu: Kerekítési mód

en: Run ELF...
hu: ELF futtatása...

en: Safe (faster)
hu: Biztonságos (gyorsabb)

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
hu: Biztonságosan szüntelteti az emulációt és megőrzi a PS2 állapotát.

en: Safest
hu: Legbiztonságosabb

en: Save &As...
hu: Mentés &másként...

en: Save dialog screenshots to...
hu: Párbeszédablak pillanatképek mentése...

en: Save log contents to file
hu: Napló adatok mentése fájlba

en: Save log question
hu: Napló kérdés mentése

en: Save state
hu: Állás mentés

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
hu: A beállításpanel pillanatképének mentése PNG fájlba.

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
hu: A virtuális gép állapotát menti a jelenlegi helyre.

en: Savestates:
hu: Állásmentések:

en: Search
hu: Keresés

en: Select ELF file...
hu: ELF fájl választása...

en: Select a BIOS rom:
hu: BIOS rom választása:

en: Select a document root for %s
hu: %s dokumentum gyökérkönyvtár megadása

en: Select a folder for %s settings
hu: Válassz meppát a(z) %s beállításoknak

en: Select a folder for Snapshots
hu: Válassz mappát a pillanatképeknek

en: Select a folder for logs/dumps
hu: Válassz mappát a naplóknak/másolatoknak

en: Select a folder with PCSX2 plugins
hu: PCSX2 pluginokat tartalmazó mappa választása

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
hu: Adj nevet a másolat számára
    ( '.ps2' automatikusan hozzá lesz adva)

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
hu: Adj új nevet a memória kártya számára '%s'
    ( '.ps2' automatikusan hozzá lesz adva)

en: Select a target port for '%s'
hu: Válassz célportot a(z) '%s' számára

en: Select a visual theme:
hu: Vizuális téma választása:

en: Select file name:
hu: Válassz fájl nevet:

en: Select folder containing PCSX2 visual themes
hu: PCSX2 vizuális témákat tartalmazó mappa választása

en: Select folder for Savestates
hu: Válassz mappát az állásmentéseknek

en: Select folder with PS2 BIOS roms
hu: Válassz PS2 BIOS romokat tartalmazó mappát

en: Select folder with PS2 memory cards
hu: PS2 memória kártyákat tartalmazó mappa választása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Show Console
hu: Konzol megjelenítése

en: Show about dialog
hu: Megnyitja a Névjegy párbeszédablakot

en: Shows PCSX2 developer logs
hu: PCSX2 fejlesztői napló megjelenítése

en: Shows disk read activity
hu: Lemez olvasási tevékenység megjelenítése

en: Shutdown
hu: Leállítás

en: Shutdown PS2 virtual machine?
hu: Leállítod a PS2 virtuális gépet?

en: Simulates hardware reset of the PS2 virtual machine.
hu: Szimulálja a PS2 virtuális gép hardverének alaphelyzetbe állítását.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
hu: Skip MPEG hack - Átugorja a videókat/FMV-ket a játékokban a megakadás/kifagyás elkerülése végett.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
hu: Csak bekapcsolt Turbó esetén (TAB a használathoz)

en: Slot %d
hu: %d hely

en: Slow Motion Adjust:
hu: Lassított mozgás szabályozás:

en: Small
hu: Kicsi

en: Snapshots:
hu: Pillanatképek:

en: Special thanks to
hu: Külön köszönet

en: Speedhacks
hu: Játék hackek

en: Success
hu: Sikerült

en: Swap Disc
hu: Lemezcsere

en: Switch to User Documents Mode
hu: Váltás a felhasználói dokumentumok módra

en: Terminate
hu: Megszakítás

en: Terminate App
hu: Alk. megszakítása

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
hu: Az MTGS folyamatág nem válaszol, miközben a GS plugin megnyitására várakozik.

en: The Operating-System prevents this file from being created
hu: Az operációs rendszer akadályozza a fájl létrehozását

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
hu: A PS2 BIOS nem tölthető be.  A BIOS nincs konfigurálva, vagy a beállítás sérült. Konfiguráld újra.

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
hu: A konfigurált %s plugin fájl egy érvénytelen dinamikus könyvtár

en: The configured %s plugin file was not found
hu: A konfigurált %s plugin fájl nem található

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hu: A konfigurált %s plugin nem PCSX2 plugin, vagy egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzióhoz való.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
hu: A BIOS konfigurációs fájl nincs meg.  Konfiguráld újra.

en: The following folders are missing and cannot be created:
hu: A következő mappák hiányoznak és nem hozhatóak létre:

en: The following folders exist, but are not writable:
hu: A következő mappák elérhetőek, de írásvédettek:

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
hu: A plugin szerint a hardver vagy szoftver / illesztőprogramok nem támogatottak.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
hu: Ez a felugró ablak nem fog megjelenni többé.  Ez a beállítás visszavonható a beállítások panelen.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
hu: A mentett állás nem tölthető be, mivel az sérültnek vagy hiányosnak tűnik.

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
hu: A mentett állás nem megfelelően van elmentve. Az ideiglenes fájl sikeresen létre lett hozva, de nem került át a végső helyére.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
hu: A választott %s plugin betöltése sikertelen.
    
    Ok: %s

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
hu: A kiválasztott BIOS fájl nem megfelelő PS2 BIOS.  Konfiguráld újra.

en: Themes Search Path:
hu: Témák keresési helye:

en: There is no active virtual machine state to download or save.
hu: Nincs letölthető vagy menthető aktív virtuális gép állapot.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
hu: Ez a fájl egy érvénytelen PCSX2 állásmentés.  Részletek a naplófájlban.

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
hu: Ez a szabvány Sony gyártmány méret, ami minden játék illetve BIOS verzió által támogatott.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
hu: Az állasmentés nem tölthető be, mert ez egy érvénytelen gzip archívum.  Feltehetőleg egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzió által lett létrehozva, vagy talán sérült.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
hu: Az állásmentés nem tölthető be kritikus összetevők hiánya miatt.  Részletek a naplófájlban.

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
hu: Ez a beállítás elképzelhető, hogy rendszergazdai jogosultságot igényel az operációs rendszeren, a rendszerbeállításoktól függően.

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
hu: Folyamatág aktivitás: indítás, elkülönítés, szinkron, törlés, stb.

en: Trace Logging
hu: Nyomkövető naplózás

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
hu: A nyomkövetések az emulog.txt fájlba lesznek naplózva.  A naplózás be/kikapcsolható F10 használatával bármikor.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
hu: Próbáld meg törölni a "portable.ini" nevű fájlt a telepítési könyvtárból kézileg.

en: Turbo Adjust:
hu: Turbó szabályozás:

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
hu: Váratlan fájlvégződés vagy adatfolyam keletkezett.  A fájl valószínűleg hiányos vagy sérült.

en: Unloaded Plugin
hu: Betöltetlen plugin

en: Unrecognized ISO image file format
hu: Felismerhetetlen ISO képfájl formátum

en: Use NTFS compression when creating this card.
hu: NTFS tömörítés használata a kártya létrehozásakor.

en: Use Synchronized MTGS
hu: Szinkronizált MTGS használata

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
hu: Csak saját felelősségre használd.  Szabálytalan memória kártya működés előfordulhat (noha valószínűtlen).

en: Use default setting
hu: Alap beállítások használata

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
hu: Gyors indítás használata a PS2 indító és üdvözlőképernyő kihagyásához

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
hu: Ennek használatával lehet elérni a virtuális PS2 BIOS beállításokat.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
hu: Hasznos hibák diagnosztizálására vagy illesztési problámák azonosítására az új mVU recompilerben.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
hu: Tesztek futtatásához hasznos. Az opció be/kikapcsolása játék közben az F4 lenyomásával.

en: User Documents (recommended)
hu: Felhasználó dokumentumai (ajánlott)

en: Usermode Selection
hu: Felhasználói mód választás

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
hu: Egy külső plugint használ CDVD forrásként.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
hu: VU Add hack - Javítja a Tri-Ace játékok indításkori fagyását.

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
hu: VU Clip Flag hack - Persona játékokhoz (csak SuperVU recompiler!)

en: VU Cycle Stealing [Not Recommended]
hu: VU ciklus csökkentés [Nem ajánlott]

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
hu: VU XGkick hack - Erementar Gerad játékhoz.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
hu: VU0 / VU1 fejlett Recompiler beállítások

en: VUs
hu: VU-k

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
hu: Vector Unit Interpreter. Lassú és nem túl kompatibilis. Csak diagnosztikára használd.

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
hu: Virtuális memória leképezés sikertelen!  A rendszerben előfordulhat eszköz illesztőprogram illetve folyamat ütközés, vagy egyszerűen nincs elegendő memória vagy erőforrás a PCSX2 magas igényéhez.

en: Wait for Vsync on refresh
hu: Várakozás függőleges szinkronra frissítéskor

en: Waiting for task...
hu: Feladatra várakozás...

en: Waiting for tasks...
hu: Feladatokra várakozás...

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
hu: Figyelem!  A rendszer pluginok nem töltődtek be.  A PCSX2 lehet, hogy nem fog működni.

en: Warning: Enabling trace logs is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
hu: Figyelem: Nyomkövető naplózás használata meglehetősen lassú, és többnyire a 'Miért esett az FPS értéke?' problémát veti fel. :)

en: Webmasters
hu: Webmesterek

en: Welcome to PCSX2!
hu: A PCSX2 üdvözöl!

en: When checked the log window will be visible over other foreground windows.
hu: Bekapcsoláskor a naplóablak megjelenik a háttérablakok előtt.

en: Widescreen (16:9)
hu: Szélesvásznú (16:9)

en: Window Settings...
hu: Ablak beállítások...

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
hu: Töröl minden VM állapotot és leállítja a pluginokat.

en: Yes
hu: Igen

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
hu: A következő ELF fájlt húztad ide: %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
hu: A következő ISO képfájlt húztad ide: %s:

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
hu: A következő ISO képfájlt választottad a PCSX2 számára:

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
hu: Azt választottad, hogy a CDVD forrást átváltod erről: %s, erre: %s.

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
hu: A számítógéped hardvere nem alkalmas a PCSX2 futtatására. Bocs haver.

en: Zoom:
hu: Zoomolás:

en: [-- No unused cards --]
hu: [-- Nincsenek nem használt kártyák --]

en: [-- Unused cards --]
hu: [-- Nem használt kártyák --]

en: [Unnamed or unknown]
hu: [Névtelen vagy ismeretlen]

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
hu: CDVD pluginról indítás (figyelmen kívül hagyja az ISO fájl paraméterét)

en: changes the configuration file path
hu: megváltoztatja a konfigurációs fájl elérési helyét

en: disables all speedhacks
hu: kikapcsolja az összes gyorsító hacket

en: disables display of the gui while running games
hu: játék közben elrejti a felhasználói felületet

en: disables fast booting
hu: letiltja a gyors indítást

en: displays this list of command line options
hu: megjeleníti a parancssori lehetőségek listáját

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
hu: hordozható módi műveletek használata (rendszergazdai hozzáférés szükséges)

en: executes an ELF image
hu: ELF képfájlt indít

en: forces %s to start the First-time Wizard
hu: kényszeríti a %s emulátort az első indításkori varázsló elindítására

en: forces the program log/console to be visible
hu: láthatóvá teszi a program naplót/konzolt

en: mVU Flag Hack
hu: mVU Flag hack

en: microVU Hacks
hu: microVU hackek

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
hu: kjelöli a használandó PCSX2 konfigurációs fájlt

en: specify the file to use as the %s plugin
hu: válassz %s pluginként használatos fájlt

en: superVU Recompiler [legacy]
hu: superVU Recompiler [öröklött]

en: use fullscreen GS mode
hu: teljes képernyős GS mód használata

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
hu: használd a vesszővel vagy függőleges vonallal határolt játék javítás listát

en: use windowed GS mode
hu: ablakos GS mód használata
