PCSX2 0.9.9 - en to cs translation catalogue (73 entries)

en: !ContextTip:ChangingNTFS
cs: Komprese NTFS může být kdykoliv ručně změněna použitím vlastností souboru z Průzkumníku Windows.

en: !ContextTip:DirPicker:UseDefault
cs: Je-li zaškrtnuto, tento adresář bude automaticky odrážet výchozí asociaci se současným nastavením uživatelského režimu PCSX2.

en: !ContextTip:Folders:Logs
cs: Toto je adresář, kde PCSX2 ukládá své soubory se záznamem a diagnostické výpisy. Většina zásuvných modulů bude také používat tento adresář, ale některé starší ho můžou ignorovat.

en: !ContextTip:Folders:Savestates
cs: Do tohoto adresáře PCSX2 ukládá uložené stavy, které jsou zaznamenány buď použitím menu/panelů nástrojů, nebo stisknutím F1/F3 (uložit/nahrát).

en: !ContextTip:Folders:Settings
cs: Do tohoto adresáře PCSX2 ukládá Vaše nastavení, zahrnující i nastavení vytvořená většinou zásuvných modulů (některé starší moduly nemusí tuto hodnotu respektovat).

en: !ContextTip:Folders:Snapshots
cs: Toto je adresář, kde PCSX2 ukládá snímky obrazovky. Vlastní formát a styl snímku se může měnit v závislosti na používaném zásuvném modulu GS.

en: !ContextTip:Framelimiter:Disable
cs: Nezapomeňte, že když je omezení snímků vypnuté, nebudou ani také dostupné režimy Turbo a ZpomalenýPohyb.

en: !ContextTip:GS:DisableOutput
cs: Odstraní jakýkoli šum výkonnostního testu způsobený vláknem VVGS nebo časem zpracování grafického procesoru. Tato volba se nejlépe používá spolu s uloženými stavy: uložte stav v ideální scéně, zapněte tuto volbu, a znovu načtěte uložený stav.
    
    Varování: Tato volba může být zapnuta za běhu ale typicky nemůže být takto vypnuta (obraz bude většinou poškozený)

en: !ContextTip:GS:SyncMTGS
cs: Zapněte toto, pokud si myslíte, že synch vlákna VVGS způsobuje pády a grafické problémy.

en: !ContextTip:Gamefixes:DMA Busy hack
cs: Známo, že ovlivňuje následující hry:
    * Mana Khemia 1 (Going "off campus")

en: !ContextTip:Gamefixes:EE Timing Hack
cs: Známo, že ovlivňuje následující hry:
    * Digital Devil Saga (Opravuje FMV a pády)
    * SSX (Opravuje špatnou grafiku a pády)
    * Resident Evil: Dead Aim (Způsobuje zkomolené textury)

en: !ContextTip:Gamefixes:OPH Flag hack
cs: Známo, že ovlivňuje následující hry:
    * Bleach Blade Battler
    * Growlanser II and III
    * Wizardry

en: !ContextTip:Gamefixes:VIF1 FIFO hack
cs: Známo, že ovlivňuje následující hry:
    * Test Drive Unlimited
    * Transformers

en: !ContextTip:Speedhacks:BIFC0
cs: Má za cíl hlavně čekací smyčku EE na adrese 0x81FC0 v kernelu, tento hack se pokusí zjistit smyčky, jejichž těla mají zaručeně za následek stejný stav stroje pro každé opakování doku naplánovaná událost nespustí emulaci další jednotky. Po prvním opakováním takovýchto smyček, pokročíme do doby další události nebo konce pracovního intervalu procesoru, co nastane dříve.

en: !ContextTip:Speedhacks:EECycleRate Slider
cs: Nastavením vyšších hodnot na tomto šoupátku účinně sníží rychlost hodin jádra R5900 procesoru EmotionEngine a typicky přináší velké zrychlení hrám, které nemohou využívat plný potenciál skutečného hardwaru PS2.

en: !ContextTip:Speedhacks:INTC
cs: Tento hack funguje nejlépe v hrách, které používají stavy KPŘE registru pro čekání na vsynch, což hlavně zahrnuje ne-3D rpg hry. Ty, co tuto metodu v synch nepoužívají z tohoto hacku nedostanou žádné nebo malé zrychlení.

en: !ContextTip:Speedhacks:VUCycleStealing Slider
cs: Toto šoupátko kontroluje množství cyklů, které VJ ukradne od EmotionEngine. Vyšší hodnoty zvyšují počet ukradených cyklů od EE pro každý mikroprogram, který VJ spustí.

en: !ContextTip:Speedhacks:fastCDVD
cs: Zkontrolujte seznam kompatibility HDLoadera pro hry, známé, že s tímto mají problémy. (často označené jako vyžadující 'mode 1' nebo 'slow DVD'

en: !ContextTip:Speedhacks:vuFlagHack
cs: Aktualizuje Příznaky Stavu pouze v blocích, které je budou číst, místo neustále. Toto je většinou bezpečné a Super VJ dělá standardně něco podobného.

en: !ContextTip:Speedhacks:vuThread
cs: Spouští VJ1 na svém vlastním vlákně (pouze mikroVJ1). Na počítačích s 3 a více jádry většinou zrychlení. Toto je pro většinu her bezpečné, ale některé jsou nekompatibilní a mohou se zaseknout. V případě her omezených GS může dojít ke zpomalení (zvláště na počítačích s dvoujádrovým procesorem).

en: !ContextTip:Window:Fullscreen
cs: Povolí automatické přepnutí režimu na celou obrazovku, při spuštění nebo obnově emulace. Stále můžete přepnout na celou obrazovku pomocí alt-enter.

en: !ContextTip:Window:HideGS
cs: Úplně zavře často velké a rozměrné okno GS při stisku ESC nebo pozastavení emulátoru.

en: !ContextTip:Window:HideMouse
cs: Zašrktněte toto pro vynucení zneviditelnění kurzoru myši uvnitř okna GS; užitečné, jestli myš používáte jako hlavní kontrolní zařízení pro hraní. Standardně je myš schována po 2 vteřinách nečinnosti.

en: !ContextTip:Window:ManagedVsync
cs: Povolí Vsynch když snímkovací frekvence je přesně na plné rychlosti. Pokud spadne pod tuto hodnotu, Vsynch je zakázána k zabránění dalších penalizací výkonu. Poznámka: Toto nyní správně funguje pouze s GSdx jako zásuvný modul GS a nastaveným na použití hardwarového vykreslování DX10/11. Jakýkoli jiný modul nebo režim vykreslování toto bude ignorovat, nebo vytvoří černý snímek, který blikne, kdykoliv je režim přepnut. Také vyžaduje povolenou Vsynch.

en: !ContextTip:Window:Vsync
cs: Vsynch odstraňuje trhání obrazovky, ale má velký vliv na výkon. Většinou se toto týká režimu celé obrazovky a nemusí fungovat se všemi zásuvnými moduly GS.

en: !ContextTip:Window:Zoom
cs: Přiblížení = 100: Celý obraz bude umístěn do okna bez jakéhokoliv oříznutí.
    Nad/Pod 100: Přiblížení/Oddálení
    0: Automaticky přibližovat, dokud černé čáry nezmizí (poměr stran je zachován, část obrazu bude mimo obrazovku).
    POZNÁMKA: Některé hry vykreslují vlastní černé čáry, které pomocí '0' nebudou odstraněny.
    
    Klávesnice: CTRL + PLUS: Přiblížení, CTRL + MÍNUS: Oddálení, CTRL + HVĚZDIČKA: Přepínání 100/0.

en: !Notice Error:Thread Deadlock Actions
cs: 'Ignorovat' pro pokračování čekání na odpověď vlákna.
    'Zrušit' pro pokus o zrušení vlákna.

en: !Notice:BIOS:InvalidSelection
cs: Prosím zvolte platný BIOS. Pokud nejste schopni provést platnou volbu, pak stiskněte Zrušit pro zavření Konfiguračního panelu.

en: !Notice:BiosDumpRequired
cs: PCSX2 vyžaduje ke spuštění BIOS PS2. Z právních důvodů *musíte* BIOS získat ze skutečného PS2, které vlastníte (půjčení se nepočítá). Podívejte se prosím na Nejčastější Otázky a Průvodce pro další instrukce.

en: !Notice:ConfirmSysReset
cs: Tato činnost resetuje existující stav virtuálního stroje PS2; veškerý současný postup bude ztracen. Jste si jisti?

en: !Notice:DeleteSettings
cs: Tento příkaz vyčistí nastavení %s a umožňuje Vám znovu spustit Průvodce Prvním Spuštěním. Po této operaci budete muset ručně restartovat %s.
    
    VAROVÁNÍ!! Kliknutím na OK smažete *VŠECHNA* nastavení pro %s a přinutíte tuto aplikaci uzavřít, čímž ztratíte jakýkoli postup emulace. Jste si naprosto jisti?
    
    (poznámka: nastavení zásuvných modulů nejsou ovlivněna)

en: !Notice:DirPicker:CreatePath
cs: Zadaná cesta/adresář neexistuje. Chtěli byste je vytvořit?

en: !Notice:EmuCore::MemoryForVM
cs: PCSX2 nemůže přidělit paměť potřebnou pro virtuální stroj PS2. Zavřete některé úlohy na pozadí náročné na paměť a zkuste to znovu.

en: !Notice:HostVmReserve
cs: Váš systém má příliš nízké virtuální zdroje, aby mohl být PCSX2 spuštěn. To může být způsobeno malým nebo vypnutým stránkovacím souborem, nebo jinými programy, které jsou náročné na zdroje.

en: !Notice:ImportExistingSettings
cs: Existující nastavení %s byly nalezeny v určeném adresáři nastavení. Chtěli byste tyto nastavení importovat nebo je přepsat výchozími hodnotami %s?
    
    (nebo stiskněte Zrušit pro vybrání jiného adresáře nastavení)

en: !Notice:Mcd:CantDuplicate
cs: Selhání: Kopírování je povoleno pouze na prázdnou pozici PS2 nebo do systému souborů.

en: !Notice:Mcd:Copy Failed
cs: Selhání: Cílová paměťová karta '%s' se používá.

en: !Notice:Mcd:Delete
cs: Chystáte se smazat formátovanou paměťovou kartu '%s'. Všechna data na kartě budou ztracena! Jste si naprosto a zcela jisti?

en: !Notice:Mcd:HasBeenDisabled
cs: Pozice PS2 %d byla automaticky zakázána. Můžete tento problém opravit
    a znovu ji kdykoli povolit pomocí Nastavení:Paměťové Karty z hlavního menu.

en: !Notice:PluginSelector:ApplyFailed
cs: Všechny zásuvné moduly musí mít platný výběr pro %s ke spuštění. Pokud nemůžete provést výběr kvůli chybějícímu modulu nebo nedokončené instalaci %s, pak stiskněte Zrušit pro uzavření panelu Nastavení.

en: !Notice:PluginSelector:ConfirmShutdown
cs: Varování! Změna zásuvných modulů vyžaduje

en: !Notice:PortableModeRights
cs: Ujistěte se prosím, že tyto adresáře jsou vytvořeny a že Váš uživatelský účet má udělená oprávnění k zápisu do těchto adresářů -- nebo znovu spusťte PCSX2 jako správce (administrátorské oprávnění), což by mělo udělit PCSX2 schopnost samo si potřebné adresáře vytvořit. Pokud nemáte na tomto počítači správcovská oprávnění, pak budete muset přepnout do režimu Uživatelských Dokumentů (klikněte na tlačítko níže).

en: !Notice:PsxDisc
cs: Herní disky Playstation nejsou PCSX2 podporovány. Pokud chcete emulovat hry PSX, pak si budete muset stáhnout PSX emulátor, jako ePSXe nebo PCSX.

en: !Notice:Recompiler:VirtualMemoryAlloc
cs: Tento rekompilátor nemohl vyhradit přilehlou paměť potřebnou pro vnitřní vyrovnávací paměti. Tato chyba může být způsobena nízkými zdroji virtuální paměti, jako např. vypnutý nebo malý stránkovací soubor, nebo jiným programem náročným na paměť. Můžete také zkusit snížit výchozí velikost vyrovnávací paměti pro všechny rekompilátory PCSX2, naleznete v Nastavení Hostitele.

en: !Notice:RecompilerInit:Footer
cs: Poznámka: Rekompilátory nejsou potřeba ke spuštění PCSX2, nicméně normálně výrazně zlepšují rychlost emulace. Možná budete muset ruřne rekompilátory znovu zapnout, pokud vyřešíte chyby.

en: !Notice:RecompilerInit:Header
cs: Varování: Některé z nastavených rekompilátorů PS2 nelze spustit a byly zakázány:

en: !Notice:Startup:NoSSE2
cs: Varování: Váš počítač nepodporuje SSE2, která je vyžadována většinou rekompilátorů PCSX2 a zásuvných modulů. Vaše volby budou omezené a emulace bude *velmi* pomalá.

en: !Notice:Tooltip:Presets:Checkbox
cs: Předvolby použijí hacky rychlosti, některá nastavení rekompilátoru a některé opravy her známé tím, že zvyšují rychlost.
    Známé důležité opravy budou použity automaticky.
    
     --> Odškrtněte pro ruční změnu nastavení (se současnými předvolbami jako základ)

en: !Notice:Tooltip:Presets:Slider
cs: Předvolby použijí hacky rychlosti, některá nastavení rekompilátoru a některé opravy her známé tím, že zvyšují rychlost.
    Známé důležité opravy budou použity automaticky.
    
    Informace o předvolbách:
    1 --> Nejpřesnější emulace, ale také nejpomalejší.
    3 --> Pokouší se vyvážit rychlost a kompatibilitu.
    4 --> Některé agresivní hacky.
    6 --> Příliš mnoho hacků, což pravděpodobně zpomalí většinu her.

en: !Notice:VirtualMemoryMap
cs: Není dostatek virtuální paměti, nebo potřebná mapování virtuální paměti již byly vyhrazeny jinými procesy, službami, nebo DLL.

en: !Notice:superVU:VirtualMemoryAlloc
cs: Došla Paměť (tak trochu): Rekompilátor SuperVJ nemohl vyhradit určitý vyžadovaný rozsah paměti a nebude dostupný k použití. To není kritická chyba, protože rek sVU je zastaralý a stejně byste místo něj měli používat mVU :).

en: !Panel:EE/IOP:Heading
cs: Upozornění: Většina her bude v pořádku s výchozím nastavením.

en: !Panel:Folders:Settings
cs: Můžete také zde dobrovolně zadat umístění Vašeho nastavení PCSX2. Pokud umístění obsahuje existující nastavení PCSX2, bude Vám dána možnost je importovat nebo přepsat.

en: !Panel:Frameskip:Heading
cs: Upozornění: Kvůli hardwarovému designu PS2 je přesné přeskakování snímků nemožné. Zapnutím tohoto způsobí vážné grafické chyby v některých hrách.

en: !Panel:Gamefixes:Compat Warning
cs: Opravy her můžou obejít špatnou emulaci v některých hrách.
    Můžou ale také způsobit problémy s kompatibilitou a výkonem, takže nejsou doporučeny.
    Opravy her jsou použity automaticky, takže zde nic nemusíte nastavovat.

en: !Panel:HasHacksOverrides
cs: Varování! Spouštíte PCSX2 s volbami příkazového řádku, které potlačují Vaše uložená nastavení. Tyto volby příkazového řádku se nebudou odrážet v dialogovém okně Nastavení a budou zrušeny, pokud zde použijete jakékoli změny.

en: !Panel:HasPluginsOverrides
cs: Varování! Spouštíte PCSX2 s volbami příkazového řádku, které potlačují Vaše uložená nastavení zásuvných modulů a/nebo adresářů. Tyto volby příkazového řádku se nebudou odrážet v dialogovém okně Nastavení a budou zrušeny, když zde použijete jakékoli změny nastavení.

en: !Panel:Mcd:EnableEjection
cs: Zabraňuje poškození paměťové karty tím, že donutí hry reindexovat obsah karty po načtení uloženého stavu. Nemusí být kompatibilní se všemi hrami (Guitar Hero).

en: !Panel:Mcd:NtfsCompress
cs: Komprimace NTFS je zabudovaná, rychlá a naprosto spolehlivá a většinou komprimuje paměťové karty velmi dobře (tato volba je vysoce doporučená).

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX1
cs: Výchozí množství cyklů. Toto se blíže shoduje se skutečnou rychlostí opravdového EmotionEngine PS2.

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX2
cs: Sníží množství cyklů EE asi o 33%. Mírné zrychlení ve většině her s vysokou kompatibilitou.

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX3
cs: Sníží množství cyklů EE asi o 50%. Průměrné zrychlení, ale *způsobí* zadrhování zvuku ve spoustě FMV.

en: !Panel:Speedhacks:Overview
cs: Hacky Rychlosti většinou zlepšují rychlost emulace, ale můžou způsobovat chyby, špatný zvuk a špatné údaje o SZS. Když máte problémy s emulací, tento panel zakažte nejdříve.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal1
cs: Mírná krádež cyklů VJ. Nižší kompatibilita, ale jisté zrychlení ve většině her.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal2
cs: Průměrná krádež cyklů VJ. Ještě nižší kompatibilita, ale výrazné zrychlení v některých hrách.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal3
cs: Maximální krádež cyklů VJ. Užitečnost je omezená protože toto způsobuje blikání grafiky nebo zpomalení ve většině her.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleStealOff
cs: Zakáže krádež cyklů VJ. Nejkompatibilnější nastavení

en: !Panel:StuckThread:Heading
cs: Vlákno '%s' neodpovídá. Mohlo uváznout, nebo prostě běží *velmi* pomalu.

en: !Panel:Usermode:Explained
cs: Prosím vyberte níže Vaši upřednostňované výchozí umístění pro dokumenty uživatelské úrovně PCSX2 (zahrnující paměťové karty, snímky obrazovky, nastavení a uložené stavy). Tyto umístění adresářů mohou být kdykoli potlačena použitím panelu Hlavního Nastavení.

en: !Panel:Usermode:Warning
cs: Prosím vyberte níže Vaši upřednostňované výchozí umístění pro dokumenty uživatelské úrovně PCSX2 (zahrnující paměťové karty, snímky obrazovky, nastavení a uložené stavy). Tato volba ovlivňuje pouze Standardní Cesty, které jsou nastaveny, aby používali výchozí hodnoty instalace.

en: !Panel:VUs:Heading
cs: Upozornění: Většina her bude v pořádku s výchozím nastavením.

en: !Wizard:Bios:Tutorial
cs: PCSX2 vyžaduje *legální* kopii BIOSu PS2, abyste mohli hrát hry.
    Nemůžete použít kopii získanou od kamaráda nebo z Internetu.
    Musíte ho vypsat z *Vaší* vlastní konzole Playstation 2.

en: !Wizard:Welcome
cs: Tento průvodce Vám pomůže skrz nastavení zásuvných modulů, paměťových karet a BIOSu. Je doporučeno, pokud je toto poprvé co instalujete %s, si prohlédnout 'Přečti mě' a průvodce nastavením.
