PCSX2 0.9.8 - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: !ContextTip:ChangingNTFS
hu: NTFS tömörítés használata kézileg bármikor átállítható a fájl tulajdonságoknál a Windows intézőből.

en: !ContextTip:DirPicker:UseDefault
hu: Kijelöléskor ez a mappa automatikusan megmutatja a PCSX2 jelenlegi felhasználói mód beállítás társítását.

en: !ContextTip:Folders:Logs
hu: Ebbe a mappába menti a PCSX2 a naplófájlokat és a diagnosztikai eredményeket.  A legtöbb plugin ehhez a mappához ragaszkodik, azonban néhány régebbi plugin nem ismeri fel.

en: !ContextTip:Folders:Savestates
hu: Ebben a mappában tárolja a PCSX2 az állásmentéseket; ezek elmenthetőek vagy a menük/eszköztárak használatával, vagy az F1/F3 lenyomásával (mentés/betöltés).

en: !ContextTip:Folders:Settings
hu: Ebbe a mappába menti a PCSX2 a beállításokat, beleértve a legtöbb plugin által létrehozott beállításokat (néhány régebbi plugin nem veszi figyelembe ezt az értéket).

en: !ContextTip:Folders:Snapshots
hu: Ebbe a mappába menti a PCSX2 a pillanatképeket.  Az aktuális pillanatkép formátum és stílus nagymértékben függ a használatban lévő GS plugintól.

en: !ContextTip:Framelimiter:Disable
hu: Nem árt tudni, ha a képkocka korlátozás ki van kapcsolva, a turbó és lassított mód sem érhető el.

en: !ContextTip:GS:DisableOutput
hu: Eltávolít bármely teszt zajt, amit az MTGS folyamatág vagy az általános GPU okoz.  Ez az opció legjobban az állásmentésekkel együtt használható: ments állást egy ideális résznél, kapcsold be ezt az opciót és töltsd be újra a mentett állást.
    
    Figyelem: Ez az opció bekapcsolható, de többnyire nem kapcsolható ki játék közben (a videó tipikusan szétesik)

en: !ContextTip:GS:SyncMTGS
hu: Kapcsold ezt be, ha úgy gondolod az MTGS folyamatág szinkron okozza a fagyást vagy grafikai hibákat.

en: !ContextTip:Gamefixes:DMA Busy hack
hu: A következő játékokra ismert a hatása:
     * Mana Khemia 1 ("off campus" esetén)

en: !ContextTip:Gamefixes:EE Timing Hack
hu: A következő játékokra ismert a hatása:
     * Digital Devil Saga (FMV és fagyás javítások)
     * SSX (Rossz grafika és fagyás javítások)
     * Resident Evil: Dead Aim (Elferdített textúrákat okoz)

en: !ContextTip:Gamefixes:OPH Flag hack
hu: A következő játékokra ismert a hatása:
     * Bleach Blade Battler
     * Growlanser II és III
     * Wizardry

en: !ContextTip:Speedhacks:BIFC0
hu: Elsődlegesen megcélozva az EE üresjárati hurkot a 0x81FC0 címzésen a kernelben, ez a hack megkísérli észlelni azokat a hurkokat, amelyeknek megjelenése biztosan várható eredmény az azonos gép állapotában minden ismétlődéskor, egészen addig amíg az ütemezett esemény kiváltja egy másik egység emulációját. Az ilyen hurkok egyszerű ismétlődése után, előrehozhatjuk a következő eseményt vagy a processzor időszeletének végét, bármelyik is következik előbb.

en: !ContextTip:Speedhacks:EECycleRate Slider
hu: Magasabb érték állítása a csúszkán hatásosan csökkenti az EmotionEngine's R5900 központi processzor órajelét és tipikusan nagy sebesség növekedést okoz azoknál a játékoknál, amelyek nem képesek kihasználni a valódi PS2 hardver tényleges képességeit.

en: !ContextTip:Speedhacks:INTC
hu: Ez a hack működik legjobban azoknál a játékoknál, amelyek használják az INTC állapot regisztert a függőleges szinkronra várakozáshoz, ebbe elsődlegesen a nem 3D-s RPG játékok tartoznak. Azoknál a játékoknál, amelyek nem ezt az eljárást használják a függőleges szinkronhoz csak csekély, vagy semmilyen gyorsulás nem észlelhető a hack használatával.

en: !ContextTip:Speedhacks:VUCycleStealing Slider
hu: Ez a csúszka szabályozza azon ciklusok mennyiségét, amelyeket a VU egység elvesz az EmotionEngine elől.  Magasabb érték növeli az EE elől elvett és a játék által futtatott összes mikroprogram számára átadott ciklusok számát.

en: !ContextTip:Speedhacks:fastCDVD
hu: Ellenőrizd a HDLoader kompatibilitási listát a problémás játékok végett. (Gyakran ez szerepel 'mode 1' vagy 'slow DVD')

en: !ContextTip:Speedhacks:vuFlagHack
hu: Az állapot jelzőket csak azokon a blokkokon frissíti amelyek olvassák azokat. Legtöbbször ez biztonságos és a Super VU is valami hasonlót végez alapértelmezettként.

en: !ContextTip:Window:Fullscreen
hu: Bekapcsolja az automatikus teljes nézetre váltást emuláció indításakor vagy folytatásakor. Ettől bármikor válthatsz teljes nézetre és vissza az ALT + ENTER kombinációval.

en: !ContextTip:Window:HideGS
hu: Teljesen bezárja a gyakran nagy és terjedelmes GS ablakot az ESC billentyű lenyomásakor vagy az emulátor szüneteltetésekor.

en: !ContextTip:Window:HideMouse
hu: Legyen kijelölve ez annak érdekében, hogy az egérmutató ne látszódjon a GS ablakban; hasznos ha egeret használsz elsődleges irányítóként a játékokhoz.  Alapértelmezettként a mutató automatikusan eltűnik két másodperc tétlenség után.

en: !ContextTip:Window:ManagedVsync
hu: A függőleges szinkron (Vsync) csak akkor van használatban, amikor a képfrissítés teljes sebességen van. Ha az alá esik, akkor a Vsync kikapcsol a további teljesítmény csökkenés elkerülése végett.Megjegyzés: Ez jelenleg csak a GSdx és GS plugin használatakor működik megfelelően és csak akkor, ha a DX10/11 hardveres renderelés van beállítva. Minden más plugin vagy renderelési mód esetén az alkalmazása elmarad vagy villogó fekete képkockát hoz létre minden módváltásnál. Szükséges még, hogy a Vsync be legyen kapcsolva.

en: !ContextTip:Window:Vsync
hu: A függőleges szinkron (Vsync) csökkenti a kép töredezettséget, de nagy hatással van a teljesítményre is. Általában csak teljes képernyős módban használatos és nem minden GS plugin esetén működik.

en: !Notice Error:Thread Deadlock Actions
hu: 'Kihagyás' tovább várakozás az folyamat válaszára.
    'Mégsem' kísérlet a folyamat leállítására.
    'Megszakítás' kilépés a PCSX2 emulátorból azonnal.

en: !Notice:BIOS:InvalidSelection
hu: Válassz egy érvényes BIOS fájlt.  Ha nem áll rendelkezésre megfelelő fájl, akkor nyomj Mégsem gombot a beállítás panel bezárásához.

en: !Notice:BiosDumpRequired
hu: PCSX2 emulátor működéséhez szükséges egy PS2 BIOS. Jogi okokból a BIOS fájlt egy valódi PS2 egységből *kell* kimentened, olyanból amit birtokolsz (kölcsönözni is lehet). További információk végett ajánlatos megtekinteni az Olvass el fájlt, és átnézni a Beállítási útmutató tartalmát.

en: !Notice:ConfirmSysReset
hu: Ez a művelet alapra állítja a meglévő PS2 virtuális gép állapotát; minden eddigi adat el fog veszni. Biztosan akarod?

en: !Notice:DeleteSettings
hu: Ez a parancs törli a %s beállításait és vissza enged térni az első indításkori varázslóhoz.  A %s kézi újraindítására van szükség a művelet után.
    
    FIGYELEM!  Kattints a Rendben gombra *MINDEN* %s beállítás törléséhez és az alkalmazás kényszerített bezárásához, az emulációs adatok mind elvesznek.  Biztosan ezt akarod?
    
    (megjegyzés: nincs hatással a plugin beállításokkal)

en: !Notice:DirPicker:CreatePath
hu: A megadott hely/könyvtár nincs meg.  Szeretnéd létrehozni?

en: !Notice:EmuCore::MemoryForVM
hu: PCSX2 nem képes a szükséges memória lefoglalására a PS2 virtuális gép számára. Zárj be néhány nagy memóriaigényű háttér feladatot és próbáld újra.

en: !Notice:HostVmReserve
hu: A rendszer túl kevés virtuális erőforrással rendelkezik a PCSX2 működtetéséhez.  Ilyen hibát okozhat a kis méretű vagy kikapcsolt lapozófájl, vagy más, nagy mennyiségű erőforrást fogyasztó program.

en: !Notice:ImportExistingSettings
hu: Meglévő %s beállítások találhatóak a konfigurált beállítások mappában. Szeretnéd importálni ezeket a beállításokat vagy felülírni azokat a %s alapértelmezett beállításaival?
    
    (vagy nyomd le a Mégsem gombot egy másik beállítási mappa választásához)

en: !Notice:Mcd:CantDuplicate
hu: Hiba: Másolás csak egy üres PS2 portra vagy a fájlrendszerbe engedélyezett.

en: !Notice:Mcd:Copy Failed
hu: Hiba: A(z) '%s' nevű memória kártya használatban van.

en: !Notice:Mcd:Delete
hu: Éppen törölni szándékozod a(z) '%s' nevű formázott memória kártyát. Minden a kártyán lévő adat el fog veszni!  Teljesen és egészen biztos vagy a dologban?

en: !Notice:Mcd:HasBeenDisabled
hu: A PS2 %d. memória kártya csatlakozója automatikusan ki van kapcsolva.  Javíthatod a problémát
    és bármikor visszakapcsolhatod a főmenüből a Beállítások > Memória kártyák résznél.

en: !Notice:PluginSelector:ApplyFailed
hu: Minden helyen szerepelnie kell kiválasztott pluginnak a %s működéséhez.  Ha valamelyik nem áll rendelkezésre, mert plugin hiányzik vagy a %s telepítése nem volt teljes, akkor nyomd meg a Mégsem gombot a beállítási panel bezárásához.

en: !Notice:PluginSelector:ConfirmShutdown
hu: Figyelem!  Pluginok váltása esetén a PS2 virtuális gép teljes leállítására és alapra állítására van szükség. A PCSX2 megkísérli menteni és visszaállítani az állapotát, de ha az új, kiválasztott plugin nem kompatibilis, akkor a visszaállítás sikertelen lehet és a jelenlegi adatok el fognak veszni
    
    Biztosan alkalmazod mégis a beállításokat most?

en: !Notice:PortableModeRights
hu: Győződj meg róla, hogy ezek a mappák létre vannak hozva és rendelkezel a szükséges írási jogosultsággal hozzájuk -- vagy indítsd újra a PCSX2 emulátort magasabb szintű (rendszergazdai) jogosultságokkal, amelyek biztosítják a PCSX2 számára a szükséges mappák létrehozását.  Ha nem rendelkezel magasabb szintű jogosultsággal a számítógépen, akkor át kell váltanod a Felhasználói dokumentumok módra (kattints a lenti gombra).

en: !Notice:PsxDisc
hu: A PlayStation játék lemezeket nem támogatja a PCSX2. Ha PSX játékokat akarsz emulálni, akkor le kell töltened egy PSX emulátort, ilyenek az ePSXe vagy a PCSX.

en: !Notice:Recompiler:VirtualMemoryAlloc
hu: Ez a recompiler nem tudott folyamatos memóriát lefoglalni, ami szükséges a belső gyorsítótár számára.  Ilyen hibát okozhat a nem elegendő virtuális memória erőforrás, mint például a kis méretű vagy kikapcsolt lapozófájl, vagy más, nagy mennyiségű memóriát fogyasztó program.  Megpróbálhatod csökkenteni az alapértelmezett gyorsítótár méretét is minden PCSX2 recomplier számára a Gazdagép beállításai alatt.

en: !Notice:RecompilerInit:Footer
hu: Megjegyzés: Recompilerek nem szükségesek a PCSX2 futtatásához, azonban lényegesn gyorsítják az emuláció sebességét. Kézileg kell majd újra bekapcsolnod a feljebb listázott recompilereket, ha megoldottad a hibákat.

en: !Notice:RecompilerInit:Header
hu: Figyelem: Néhány beállított PS2 recomplier iniciálása sikertelen és ezért használatuk letiltva:

en: !Notice:Startup:NoSSE2
hu: Figyelem: A számítógép nem támogatja az SSE2 utasításkészletet, ami szükséges a legtöbb PCSX2 recomplier és plugin számára. A lehetőségek korlátozottak, az emuláció pedig *nagyon* lassú lesz.

en: !Notice:Tooltip:Presets:Checkbox
hu: A Beállítás alkalmazza a sebesség hackeket, néhány recomplier opció és néhány játék javítás jelentősen növeli a sebességet.
    Az ismert játék javítások automatikusan alkalmazva lesznek.
    
    --> Kijelölés megszűntetése a beállítások kézi módosításához (a jelenlegi beállítást alapul véve)

en: !Notice:Tooltip:Presets:Slider
hu: A Beállítás alkalmazza a sebesség hackeket, néhány recomplier opció és néhány játék javítás jelentősen növeli a sebességet.
    Az ismert játék javítások automatikusan alkalmazva lesznek.
    
    Beállítás infó:
    1 -     A legpontosabb emuláció és ugyanakkor a leglassabb is.
    3 --> Megpróbálja a sebességet a kompatibilitással egyensúlyban tartani.
    4 -     Néhány még agresszívebb hack.
    6 -     Túl sok hack, melyek valószínűleg a legtöbb játékot lassítják.

en: !Notice:VirtualMemoryMap
hu: Nincs elegendő szabad virtuális memória, vagy a szükséges virtuális memória kiosztás más folyamatok, szolgáltatások vagy DLL-ek számára van fenntartva.

en: !Notice:superVU:VirtualMemoryAlloc
hu: Kevés a memória (valahogyan): A SuperVu recompiler nem volt képes lefoglalni egy megadott mennyiségű szükséges memóriát, ezért nem lesz képes használni azt. Ez nem kritikus hiba, amióta az sVU rec elavult és bármikor használható helyette a microVU. :)

en: !Panel:EE/IOP:Heading
hu: Megjegyzés: A legtöbb játéknak megfelelőek az alapértelmezett beállítások.

en: !Panel:Folders:Settings
hu: Megadhatsz egy választható helyet a PCSX2 beállítások számára itt.  Ha ott lesznek PCSX2 beállítások, akkor az importálási vagy felülírási lehetőségek lesznek felkínálva.

en: !Panel:Frameskip:Heading
hu: Megjegyzés: A PS2 hardver összetételének köszönhetően a pontos képkocka kihagyás nem lehetséges. Használata számos grafikai hibát okoz néhány játékban.

en: !Panel:Gamefixes:Compat Warning
hu: A játék javítások megoldások lehetnek a hibás emulációra néhány játék esetében. 
    Egyben kompatibilitási és teljesítmény problémákat is okozhatnak, ezért nem ajánlottak. 
    A játék javítások alapból be vannak kapcsolva, ezért nem kell semmit sem beállítanod itt.

en: !Panel:HasHacksOverrides
hu: Figyelem!  A PCSX2 emulátort parancssori beállításokkal használod és ez felülbírálja az eddigi beállításaidat.  Ezek a parancssori beállítások nem fognak megjelenni a Beállítások párbeszédablakban, és ki lesznek kapcsolva, ha valamelyik változtatást elfogadod itt.

en: !Panel:HasPluginsOverrides
hu: Figyelem!  A PCSX2 emulátort parancssori beállításokkal használod és ez felülbírálja az eddigi plugin vagy/és mappa beállításaidat.  Ezek a parancssori beállítások nem fognak megjelenni a Beállítások párbeszédablakban, és ki lesznek kapcsolva, ha valamelyik változtatást elfogadod itt.

en: !Panel:Mcd:EnableEjection
hu: Memória kártya sérülés elkerülése végett a játékok a kártya tartalom újra indexelésére vannak kényszerítve állásmentés betöltését követően. Nem minden játékkal kompatibilis (Guitar Hero).

en: !Panel:Mcd:NtfsCompress
hu: Az NTFS tömörítés beépített, gyors és teljesen megbízható; és meglehetősen jól tömöríti a memória kártyákat (ez az opció erősen ajánlott).

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX1
hu: 1 - Alapértelmezett ciklusszám. Ez megközelítőleg hasonlít a valódi PS2 EmotionEngine tényleges sebességéhez.

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX2
hu: 2 - 33 %-kal csökkenti az EE ciklusszámát.  Enyhe sebesség növekedés a legtöbb játéknál magas kompatibilitással.

en: !Panel:Speedhacks:EECycleX3
hu: 3 - Megközelítőleg 50 %-kal csökkenti az EE ciklusszámát.  Mérsékelt sebesség növekedés, de recsegő hangot *okoz* számos FMV esetén.

en: !Panel:Speedhacks:Overview
hu: A gyorsító hackek általában növelik az emuláció sebességét, de grafikai hibákat, hang problémákat és hibás FPS beolvasást eredményezhetnek.  Emulációs problémák esetén először ezt a panelt kapcsold ki.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal1
hu: 1 - Enyhe VU ciklus csökkentés.  Alacsonyabb kompatibilitás, de bizonyos sebességnövekedés a legtöbb játéknál.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal2
hu: 2 - Mérsékelt VU ciklus csökkentés.  Még alacsonyabb kompatibilitás, de jelentős sebességnövekedés néhány játéknál.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleSteal3
hu: 3 - Maximális VU ciklus csökkentés.  Használhatósága korlátozott, mivel képvillogást és lassulást okoz a legtöbb játéknál.

en: !Panel:Speedhacks:VUCycleStealOff
hu: 0 - Kikapcsolja a VU ciklus csökkentést.  Leginkább kompatibilis beállítás!

en: !Panel:StuckThread:Heading
hu: '%s' folyamatág nem válaszol.  Holtponton van vagy egyszerűen csak *rendkívül* lassan fut.

en: !Panel:Usermode:Explained
hu: Add meg az általad kedvelt alapértelmezett helyet a PCSX2 felhasználói szintű dokumentumaihoz (beleértve a memória kártyákat, pillanatképeket, beállításokat és állásmentéseket).  Ezek a mappák bármikor megváltoztathatóak a Központi beállítások panelen.

en: !Panel:Usermode:Warning
hu: Megváltoztathatod az általad kedvelt alapértelmezett helyet a PCSX2 felhasználói szintű dokumentumaihoz itt (beleértve a memória kártyákat, pillanatképeket, beállításokat és állásmentéseket).  Ez a beállítás csak a standard helyre vonatkozik, ami az alapértelmezett telepítési értékre használatára van állítva.

en: !Panel:VUs:Heading
hu: Megjegyzés: A legtöbb játéknak megfelelőek az alapértelmezett beállítások.

en: !Wizard:Bios:Tutorial
hu: PCSX2 emulátor számára szükséges egy *legális* PS2 BIOS másolat a játékok futtatásához.
    Nem használhatsz egy baráttól, vagy az internetről beszerzett másolatot.
    A BIOS fájlt a *saját* PlayStation 2 konzolodból kell kimentened.

en: !Wizard:Welcome
hu: Ez a varázsló segít a pluginok, memória kártyák és a BIOS beállításaiban. Ha először telepíted a %s emulátort, akkor ajánlatos megtekinteni az Olvass el fájlt, és átnézni a Beállítási útmutató tartalmát.
