PCSX2 0.9.9 - en to pl translation catalogue (530 entries)

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
pl: 
    
    Naciśnij OK aby przejść do Panelu Konfiguracji Wtyczek.

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
pl: 
    Uwaga: Powielenie/Zmiana Nazwy/Stworzenie/Skasowanie karty NIE będzie cofnięte poprzez 'Anuluj'.

en:  (default)
pl: (standardowy)

en: %s Commandline Options
pl: %s Opcje Wiersza Poleceń

en: %s Critical Error
pl: Błąd Krytyczny %s

en: %s Extensions not found.  The R5900-32 recompiler requires a host CPU with MMX, SSE, and SSE2 extensions.
pl: Rozszerzenia %s nie znalezione.  Recompilator R5900-32 wymaga procesora obsługującego rozszerzenia MMX, SSE oraz SSE2.

en: %s Extensions not found.  microVU requires a host CPU with MMX, SSE, and SSE2 extensions.
pl: Rozszerzenia %s nie znalezione.  Recompilator microVU wymaga procesora obsługującego rozszerzenia MMX, SSE oraz SSE2.

en: %s First Time Configuration
pl: Ustawienia pierwszego uruchomienia %s

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
pl: Błąd Nadpisania Wtyczki %s! Poniższy plik nie istnieje, lub nie jest prawidłową wtyczką %s:

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
pl: %s uruchamia się z nowego lub nieznanego folderu i wymaga konfiguracji.

en: %s is switching to local install mode.
pl: %s przełącza się na tryb lokalnej instalacji.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
pl: Wtyczka %s nie została uruchomiona. Twój system może mieć niewystarczającą ilość pamięci bądź wymaganych zasobów.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
pl: Wtyczka %s nie mogła być otwarta. Twój komputer może mieć niewystarczające zasoby, lub niekompatybilne podzespoły/sterowniki.

en: &Apply
pl: &Zatwierdź

en: &Audio (SPU2)
pl: &Dźwięk (SPU2)

en: &Back
pl: &Cofnij

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Config
pl: &Konfiguracja

en: &Controllers (PAD)
pl: &Controlery (PAD)

en: &Debug
pl: &Odbugowanie

en: &Finish
pl: &Zakończ

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Home
pl: &Dom

en: &Log
pl: &Status

en: &Memory cards
pl: &Karty Pamięci

en: &Misc
pl: &Różne

en: &Next >
pl: &Następna Strona >

en: &No
pl: &Nie

en: &Plugin/BIOS Selector
pl: &Wybór Wtyczek/BIOS'u

en: &Save
pl: &Zapisz

en: &Save...
pl: &Zapis...

en: &Sources
pl: &Opisy Źródła

en: &Video (GS)
pl: &Obraz (GS)

en: &Yes
pl: &Tak

en: (modded)
pl: (zmodyfikowany)

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
pl: 16 i 32 MB karty pamięci mają mniej więcej podobną kompatybilność.

en: 8 MB [most compatible]
pl: 8 MB [najbardziej kompatybilna]

en: < &Back
pl: < &Cofnij

en: A Playstation 2 Emulator
pl: Emulator Playstation 2

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
pl: Katalog konfiguracji nie istnieje. Czy %s ma spróbować go utworzyć?

en: A file could not be created.
pl: Plik nie mógł być utworzony.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
pl: Bezpieczny i łatwy sposób upewnienia się, że wszystkie łatki przyspieszające są wyłączone.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
pl: Standardowej wielkości karta jaką można dokupić do zestawu.

en: About %s
pl: O %s

en: About...
pl: O twórcach...

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
pl: Dostęp do karty pamięci zabroniony: 
    
    %s

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
pl: Aktualne przetwarzanie zdarzeń DMA oraz zapis transferu danych.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
pl: Aktualny zapis transferu danych, prawa arbitracja bus, zastoje, etc.

en: Aggressive
pl: Agresywny

en: Aggressive plus
pl: Agresywny Plus

en: All Files (*.*)
pl: Wszystkie pliki (*.*)

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
pl: Cała aktywność skłądni GIFtag; index ścieżki, rodzaj nagłówka, etc.

en: All Supported (%s)
pl: Wszystkie obsługiwane (%s)

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
pl: Całość przetwarzania VIFcode; polecenia, rodzaj nagłówka, przerwania.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
pl: Wszystkie poznan zapisy dostępu sprzętu(bardzo powolne!); nie uwzględnia poniższych podfiltrów.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
pl: Wszystkie znane sprzętowe zapisy dostępu, nie uwzględnia podfiltrów poniżej.

en: All options are for the current session only and will not be saved.
pl: Wszystkie opcje są wyłącznie dla obecnej sesji i nie zostaną zachowane.

en: All processing involved in Path3 Masking
pl: Całość przetwarzania uwzględnionego w Path3 Masking

en: Always hide mouse cursor
pl: Zawsze ukrywaj kursor myszy

en: Always on Top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
pl: Zawsze używaj tej opcji jeśli pragniesz najbezpieczniejszego i najpewniejszego działania kart pamięci.

en: An error occurred while trying to open the file:
pl: Pojawił się błąd podczas próby otwarcia pliku:

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Appearance/Themes - %s
pl: Wygląd/Tematy - %s

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Applying settings...
pl: Zatwierdź ustawienia...

en: Aspect Ratio:
pl: Proporcje ekranu:

en: Assertion Failure -
pl: Nieprawidłowe Stwierdzenie -

en: At folder:
pl: W katalogu:

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
pl: Automatycznie odłącz karty pamięci podczas wgrywania zapisu gry

en: Automatic Gamefixes
pl: Automatyczne Poprawki

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
pl: Automatycznie uruchamia istniejące poprawki do gier sprawiających problemy

en: BIOS Search Path:
pl: Ścieżka szukania BIOS'u:

en: BIOS Selector
pl: Wybór BIOS'u

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Backup before save
pl: Zrób kopię przed zapisem

en: Balanced
pl: Zbalansowany

en: Base Framerate Adjust:
pl: Regulacja Klatek Animacji:

en: Betatesting
pl: Ekipa Testująca

en: Blockdumps (%s)
pl: Zrzuty bloków (%s)

en: Boot CDVD (fast)
pl: Uruchom CDVD (szybko)

en: Boot CDVD (full)
pl: Uruchom CDVD (pełne)

en: Boot the VM using the current DVD or Iso source media
pl: Uruchamia wirtualną maszynę używając obecnie wybranego DVD lub obrazu płyty.

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse for an Iso that is not in your recent history.
pl: Przeglądaj w poszukiwaniu ISO nie zapisanego w historii.

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: C&lear
pl: &Wyczyść

en: CDVD reads
pl: Odczyty CDVD

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
pl: Nie można zachować nowych ustawień, co najmniej jedna opcja jest nieprawidłowa.

en: Cannot apply settings...
pl: Nie można zastosować ustawień...

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
pl: Nie można załadować pliku ELF. Może być uszkodzony bądź niepełny.

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
pl: Nie można wgrać zapisanej gry. Pochodzi z nieznanej lub nieobsługiwanej wersji.

en: Card (file) name
pl: Nazwa (pliku) Karty

en: Card size
pl: Rozmiar Karty

en: Card:
pl: Karta:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
pl: Zmień język tylko jeśli potrzebujesz. 
    Standardowe ustawienie powinno działać w większości systemów operacyjnych.

en: Chop / Zero
pl: Utnij / Zero

en: Clamping Mode
pl: Tryb mocowania

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
pl: Klasyczny czarny temat kolorów, dla ludzi lubiących gdy tekst wbija im się w nerwy wzrokowe.

en: Clear all settings...
pl: Wyczyść wszystkie ustawienia...

en: Clear the log window contents
pl: Wyczyść zawartość okna statusu

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
pl: Usuwa wszelkie ustawienia %s i uruchamia od nowa pomocnika konfiguracji.

en: Click the Browse button to select a different folder containing PCSX2 visual themes.
pl: Kliknij na 'Przeglądaj' by wybrać inny katalog zawierający tematy graficzne PCSX2.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
pl: Kliknij przycisk 'Przeglądaj' aby wybrać inny katalog wtyczek PCSX2.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
pl: Naciśnij przycisk 'Przeglądaj' aby wybrać inny folder gdzie PCSX2 będzie szukać zapisu BIOS'u PS2.

en: Close this log window; contents are preserved
pl: Zamknij to okno statusu; zawartość pozostaje zachowana

en: Closing %s may be hazardous to your health
pl: Zamyka %s - może szkodzić zdrowiu

en: Completely disables all GS plugin activity; ideal for benchmarking EEcore components.
pl: Całkowicie wyłącza całą aktywność silnika graficznego; idealne do testowania componentów EEcore.

en: Completing tasks...
pl: Kończenie zadań...

en: Components Overrides Warning
pl: Ostrzeżenie Nadpisu Komponentów

en: Components Selectors - %s
pl: Ustawienia Komponentów - %s

en: Config Overrides Warning
pl: Ostrzeżenie Nadpisu Konfiguracji

en: Configuration Guides (online)
pl: Poradniki Konfiguracji (w sieci)

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
pl: Skonfigurowana wtyczka %s nie jest prawidłową wtyczką PCSX2 lub przeznaczona jest do starszej wersji.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
pl: Skonfigurowana wtyczka nie jest wtyczką PCSX2 lub jest przeznaczona do starszej wersji.

en: Confirm CDVD source change
pl: Potwierdź zmianę źródła CDVD

en: Confirm ISO image change
pl: Potwierdź zmianę obrazu ISO

en: Confirm PS2 Reset
pl: Potwierdź reset PS2

en: Console to Stdio
pl: Konsola do Stdio

en: Constant skipping
pl: Stale pomijaj

en: Contributors
pl: Zasłużeni

en: Copy failed!
pl: Kopiowanie nawaliło!

en: Core GS Settings...
pl: Ustawienia silnika graficznego...

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
pl: Nie można było utworzyć karty pamięci: 
    
    %s

en: Create
pl: Utwórz

en: Create ...
pl: Utwórz...

en: Create a duplicate of this memory card ...
pl: Utwórz kopię tej karty pamięci...

en: Create a new card ...
pl: Utwórz nową kartę...

en: Create a new memory card
pl: Stwórz nową kartę pamięci

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
pl: Tworzy nową kartę pamięci i przypisuje ją do tego Portu.

en: Create a new memory card.
pl: Stwórz nową kartę pamięci.

en: Create folder?
pl: Utworzyć katalog?

en: Create memory card
pl: Stwórz kartę pamięci

en: Created on
pl: Stworzona

en: Custom Window Size:
pl: Własny rozmiar okna:

en: Custom folder:
pl: Własny katalog:

en: Cycle to next slot
pl: Przestaw na kolejny slot

en: Cycle to prev slot
pl: Przestaw na poprzedni slot

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
pl: Wybiera kolejny slot zapisu gry.

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
pl: Wybiera poprzedni slot zapisu gry.

en: Dark theme
pl: Ciemny temat

en: Default soft-tone color scheme.
pl: Standardowy łagodny schemat kolorów.

en: Default to fullscreen mode on open
pl: Uruchamiaj na pełnym ekranie

en: Delay VIF1 Stalls (VIF1 FIFO) - For SOCOM 2 HUD.
pl: Opóźniaj przestoje VIF1(VIF1 FIFO) - dla interface'u w grze SOCOM 2.

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete card
pl: Wykasuj kartę

en: Delete memory file?
pl: Usunąć kartę pamięci?

en: Detailed logging of CDVD hardware.
pl: Wyszczególniony zapis sprzętu CDVD.

en: Developers
pl: Deweloperzy

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
pl: Bezpośredni dostęp do nieznanej lub niemapowanej części pamięci EE.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
pl: Bezpośredni dostęp pamięci do nieznanej lub niemapowanej przestrzeni pamięci IOP.

en: Disable Framelimiting
pl: Wyłącz limiter klatek

en: Disable all
pl: Dezaktywuj wszystko

en: Disable all GS output
pl: Wyłącz całkowicie wyświetlanie obrazu

en: Disable window resize border
pl: Wyłącz obramowanie okna

en: Disabled [default]
pl: Wyłączone [standardowo]

en: Disables all log source filters.
pl: Deaktywuje pokazywanie źródłowych opisów w oknie statusu

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
pl: Wyłącza ten komunikat ustawiając obecną odpowiedź do przyszłych zapytań.

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
pl: Disassembler instrukcji COP0 (MMU, cpu, status dma, etc).

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
pl: Disassembler wykonywanych instrukcji jądra (wykluczając COPs oraz CACHE).

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
pl: Disassembler instrukcji ko-procesora EE VU0macro.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
pl: Disassembler EE samego FPU.

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
pl: Disassembler instrukcji ko-procesora IOP GPU.

en: Disc Images (%s)
pl: Obrazy płyt (%s)

en: Do not show this dialog again.
pl: Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
pl: Czy chcesz podmienić dyski czy uruchomić nowy obraz (reset systemu)?

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
pl: Czy chcesz podmienić dyski czy uruchomić nowy obraz (poprzez reset systemu)?

en: Double-click toggles fullscreen mode
pl: Podwójne kliknięcie przełącza tryb pełnoekranowy

en: Drag and Drop Error
pl: Błąd Przenoszenia

en: Drag cards to or from PS2-ports
pl: Przemieść karty do lub z portów PS2

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
pl: Zrzuca pełną informację o plikach wykonywalnych PS2 (ELF).

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
pl: Zrzuca różne dane składni GIF oraz GIFtag.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
pl: Zrzuca różne dane przetwarzania VIF oraz VIFcode.

en: Duplicate ...
pl: Sklonuj...

en: Duplicate card ...
pl: Sklonuj kartę...

en: Duplicate memory card
pl: Sklonuj kartę pamięci

en: Dynamically toggle Vsync depending on frame rate (read tooltip!)
pl: Dynamicznie przełącz synchronizację zależnie od ilości FPS(czytaj opis!)

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
pl: Skala Cykli EE [Nie zalecane]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
pl: EE timing hack - Poprawka z wieloma zastosowaniami. Spróbuj jeśli wszystko inne zawiedzie.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
pl: EE/FPU Zaawansowane Opcje Rekompilera

en: Eject
pl: Odłącz

en: Eject card
pl: Odłącz kartę

en: Eject the card from this port
pl: Odłącz kartę z tego portu

en: Empty
pl: Brak

en: Emulation &Settings
pl: &Ustawienia Emulacji

en: Emulation Settings - %s
pl: Ustawienia Emulacji - %s

en: Enable Cheats
pl: Aktywuj Cheaty

en: Enable EE Cache (Slower)
pl: Włącz cache EE - Tylko Interpreter! (Powolne)

en: Enable Host Filesystem
pl: Aktywuj System Plików Hosta

en: Enable INTC Spin Detection
pl: Aktywuj Detekcję Rozruchu INTC

en: Enable Trace Logging
pl: Zezwalaj na zapis przebiegu

en: Enable Wait Loop Detection
pl: Aktywuj Wykrywanie Poczekania na Pętlę

en: Enable all
pl: Aktywuj wszystko

en: Enable fast CDVD
pl: Aktywuj szybkie CDVD

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
pl: Zezwalaj na ręczne poprawki do gier [Nie polecane]

en: Enable speedhacks
pl: Aktywuj łatki przyspieszające

en: Enables all log source filters.
pl: Aktywuje pokazywanie wszystkich źródłowych opisów w oknie statusu.

en: Enumerating available plugins...
pl: Wyliczanie dostępnych wtyczek...

en: Error (%s)
pl: Błąd (%s)

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
pl: Błąd podczas składania ustawień klatek animacji NTSC lub PAL. Ustawienia muszą zawierać prawidłowe liczby rzeczywiste.

en: Error: Rename could not be completed.
pl: Błąd: Zmiana nazwy nie możliwa.

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
pl: Błąd: Ustawiony plik ISO nie istnieje. Naciśnij OK by wybrać nowy obraz ISO dla CDVD.

en: Error: The memory card could not be created.
pl: Błąd: Karta pamięci nie mogła być utworzona.

en: Executing PS2 Virtual Machine...
pl: Odtwarzanie Virtualnej Maszyny PS2...

en: Execution of EE cache instructions.
pl: Wykonywanie instrukcji EE cache.

en: Exit
pl: Wyjście

en: Extra
pl: Ekstra

en: Extra + Preserve Sign
pl: Ekstra + Zachowaj Znak

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
pl: FFX videos fix - Naprawia błędy grafiki w filmach FFX.

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
pl: FPU Compare Hack - Dla Digimon Rumble Arena 2.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
pl: FPU Multiply Hack - Dla Tales of Destiny.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
pl: FPU Negative Div Hack - Dla gier z serii Gundam.

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
pl: Nie udało się nadpisać istniejącego pliku ustawień; odmowa dostępu.

en: Failed: %s
pl: Klęska: %s

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
pl: Niepowodzenie: Można sklonować tylko istniejącą kartę.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
pl: Szybki dostęp do dysku, mniejsze czasy wgrywania.
    [Nie zalecane]

en: File name already exists
pl: Taka nazwa pliku już istnieje

en: File name empty or too short
pl: Nazwa pliku pusta lub zbyt krótka

en: File name outside of required directory
pl: Nazwa pliku poza wymaganym katalogiem

en: File not found.
pl: Plik nie znaleziony.

en: Fit to Window/Screen
pl: Dopasuj do Okna/Ekranu

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
pl: Mieści sporo zapisu w bardzo małej powierzchni.

en: Folders
pl: Katalogi

en: For running raw PS2 binaries directly
pl: Uruchamia surowe binarki PS2

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
pl: Tylko w celach testowych i wyłapywania potencjalnych błędów w MTGS gdyż jest potencjalnie bardzo wolne.

en: Formatted
pl: Sformatowana?

en: Frame Skipping
pl: Pomijanie Klatek Animacji

en: Framelimiter
pl: Limiter Klatek Animacji

en: Frames to Draw
pl: Klatek do Pokazania

en: Frames to Skip
pl: Klatek do Pominięcia

en: Full
pl: Pełne

en: GS Output is Disabled!
pl: Wyjście obrazu(GS) wyłączone!

en: GS Window
pl: Okno GS

en: Game Database Editor
pl: Edytor Bazy Gier

en: Game Fixes
pl: Poprawki do gier

en: Game database - %s
pl: Baza gier - %s

en: Gamefixes
pl: Poprawki

en: Gamepad activity on the SIO.
pl: Aktywność gamepada na SIO.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
pl: Gry wymagające tej poprawki do uruchomienia:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
pl: Dobre przyspieszenie i duża kompatybilność; może powodować błędy grafiki... [Zalecane]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
pl: W niektórych grach ogromne przyspieszenie, całkiem kompatybilne; może powodować niestabilność...
    [Zalecane dla 3+ rdzeniowych procesorów]

en: Hard reset of the active VM.
pl: Twardy reset aktywnej maszyny wirtualnej.

en: Hide window when paused
pl: Ukryj okno podczas pauzy

en: Huge
pl: Olbrzymi

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
pl: Ogrome przyspieszenie w pewnych grach, zwykle nie ma efektów ubocznych. [Zalecane]

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
pl: Daję jej pełną moc Kapitanie!

en: I've seen enough
pl: Już się napatrzyłem

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
pl: Aktywność IPU: zapisy sprzętu, decodowanie operacji, status DMA, etc.

en: ISO file not found!
pl: Plik ISO nie znaleziony!

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
pl: Podczas uruchamiania z obrazu płyty, ten błąd może być spowodowany nieobsługiwanym typem lub błędem w obsłudze obrazów płyty przez PCSX2.

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignore Bus Direction on Path3 Transfer - Used for Hotwheels
pl: Ignoruj kierunek transferu w Path3 - dla Hotwheels.

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
pl: Ignoruj zapisy DMAC kiedy jest zajęte.

en: Import
pl: Importuj

en: Import Existing Settings?
pl: Importować Istniejące Ustawienia?

en: In case you have a really high res display.
pl: W razie posiadania wyświetlacza o bardzo dużej rozdzielczości.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
pl: Zawiera bezczynne przetwarzanie zdarzeń oraz kilka innych rzadziej spotykanych rozwiązań.

en: Initializing...
pl: Inicjalizacja...

en: Insert ...
pl: Podłącz...

en: Insert card
pl: Podłącz kartę

en: Insert card ...
pl: Podłącz kartę...

en: Insert this card to a port ...
pl: Podłącz tą kartę do portu...

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
pl: Nie udało się uruchomić wbudowanej wtyczki Kart Pamięci.

en: Interpreter only; provided for diagnostic
pl: Tylko interpreter; udostępnione dla celów diagnostycznych

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
pl: Określono nieprawidłowe rozmiary okna: Wielkość musi składać się z samych liczb! >.<

en: Iso
pl: ISO

en: Iso Selector
pl: Wybierz ISO

en: IsoFile
pl: PlikISO

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
pl: Błąd powstały w wyniku przeniesienia wielu plików na okno %s. Możesz przenieść tylko jeden na raz.

en: It's what I use (the programmer guy).
pl: Tego sam używam (programista).

en: Its nice and readable.
pl: Przejrzyste i czytelne.

en: Language selector
pl: Wybór Języka

en: Large
pl: Duży

en: Last Modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Light theme
pl: Jasny temat

en: Load State Backup
pl: Wgraj Kopię Zapasową Zapisu

en: Load state
pl: Wgraj zapis

en: Loading PS2 system plugins...
pl: Wgrywanie wtyczek systemu PS2...

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
pl: Wgrywa zapisany stan gry z wybranego slotu.

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
pl: Wgrywa kopię zapasową wybranego zapisu gry.

en: Location:
pl: Lokacja:

en: Logging...
pl: Zapisywanie...

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
pl: Zapisuje zdarzenia kiedy są przekazywane do virtualnej maszyny PS2.

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
pl: Zapisuje ręczną ochronę, podział bloków oraz inne rzeczy mogące mieć wpływ na wydajność.

en: Logs only DMA-related registers.
pl: Zapisuje tylko wpisy spokrewnione z DMA.

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
pl: Zapisuje tylko nieznane, niemapowane lub nieuwzględnione dostępy do rejestru.

en: Logs/Dumps:
pl: Zrzuty pamięci/statusu:

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
pl: Ostrzeżenie: Tak, ta karta jest duża, lecz może nie działać z wieloma grami.

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
pl: MTVU(Wielo-Wątkowe microVU1)

en: Make this language my default right now!
pl: Ustaw ten język za mój podstawowy!

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
pl: Wybiera zaznaczony obraz ISO jako źródło z grą.

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
pl: Karta pamięci '%s' skopiowana jako '%s'.

en: MemoryCard Manager
pl: Menadżer Kart Pamięci

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
pl: Zapisy, odczyty, likwidacje  i inne przetwarzanie na kartach pamięci.

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
pl: Średnie przyspieszenie dla niektórych gier, bez znanych efektów ubocznych. [Zalecane]

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
pl: Zmienia emulację sprzętu określaną przez silnik wirtualnej maszyny PCSX2.

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
pl: Zmienia ustawienia wyświetlania okna, w tym proporcji.

en: Mostly Harmful
pl: Głównie Szkodliwy

en: NTSC Framerate:
pl: Ilość klatek systemu NTSC:

en: Nearest
pl: Najbliższy

en: Negative
pl: Negatywny

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
pl: Nowy rekompilator Jednostki Wektorowej z dużo polepszoną kompatybilnością. Zalecany.

en: New memory card:
pl: Nowa karta pamięci:

en: No
pl: Nie

en: No disc
pl: Brak płyty

en: No emulation state is active; boot something first.
pl: Nic nie emulujesz; uruchom coś najpierw.

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
pl: Żadna gra nie uruchomiona, nie możesz zatrzymać ani kontynuować.

en: No plugin loaded
pl: Wtyczki nie wgrane

en: No reason given.
pl: Brak podanych powodów.

en: None
pl: Żaden

en: Normal
pl: Normalny

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
pl: Normalny i Przyspieszony limit pomija klatki animacji. Spowolniony nadal wyłącza pomijanie.

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
pl: OPH Flag hack - Wypróbuj jeśli Twoja gra się zacina pokazując ciągle tą samą klatkę animacji.

en: Oh noes! Out of memory!
pl: Zabrakło pamięci... Alzheimer? O.o

en: Open an explorer window to this folder.
pl: Otwórz okno eksploera dla tego katalogu.

en: Open in Explorer
pl: Otwórz w Exploatorze

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
pl: Otwiera okno ustawień zaawansowanych wtyczek %s.

en: Other Hacks
pl: Inne Hack'i

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: PAL Framerate:
pl: Ilość klatek systemu PAL:

en: PCSX2 - SSE2 Recommended
pl: PCSX2 - Zalecane SSE2

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
pl: Błąd PCSX2: Niedostatek mocy

en: PCSX2 First Time configuration
pl: Konfiguracja Pierwszego Uruchomienia PCSX2

en: PCSX2 Message
pl: Wiadomość PCSX2

en: PCSX2 Official Svn Repository at Googlecode
pl: PCSX2 Oficjalna Repozytornia SVN na Googlecode

en: PCSX2 Official Website and Forums
pl: PCSX2 Oficjalna Strona oraz Forum

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
pl: Bląd/Błędy recompilatora PCSX2

en: PCSX2 Thread is not responding
pl: Wątek PCSX2 nie odpowiada

en: PCSX2 Unresponsive Thread
pl: Niereagujący wątek PCSX2

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
pl: PCSX2 został zainstalowany jako przenośna aplikacja, jednak nie może zostać uruchomiony ze względu na następujące błędy:

en: PS2 BIOS Error
pl: Błąd BIOS'u PS2

en: PS2 Port
pl: Port PS2

en: Parse error
pl: Błąd składni

en: Path does not exist
pl: Ścieżka nie istnieje

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause/Resume
pl: Pauza/Kontynuacja

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
pl: Przetwarza język maszynowy z 32-bit MIPS-I na x86 dokładnie-kiedy-trzeba.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
pl: Przetwarza język maszynowy z 64-bit MIPS-IV na x86 dokładnie-kiedy-trzeba.

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
pl: Nieodwracalnie kasuje kartę pamięci z dysku (zawartość jest utracona)

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
pl: Brak zgody na otwarcie pliku, zapewne niewystarczające prawa konta użytkownika.

en: Please select a valid plugin for the %s.
pl: Proszę wybrać prawidłową wtyczkę dla %s.

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Plugin Menu
pl: Menu Wtyczek

en: Plugin Override Error - %s
pl: Błąd Nadpisania Wtyczki - %s

en: Plugin Settings...
pl: Ustawienia Wtyczki...

en: Plugin Specialists
pl: Twórcy Wtyczek

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugins Search Path:
pl: Ścieżka szukania wtyczek:

en: Portable mode error - %s
pl: Błąd trybu przenośnego - %s

en: Positive
pl: Pozytywny

en: Preset:
pl: Ustawienie:

en: Press Cancel to attempt to cancel the action.
pl: Naciśnij Anuluj by spróbować anulować akcję.

en: Press OK to close %s.
pl: Naciśnij OK aby zamknąć %s.

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
pl: Naciśnij OK aby użyć standardowo skonfigurowanej wtyczki lub Anuluj by zamknąć %s.

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
pl: Naciśnij OK aby przejść do Panelu Konfiguracji BIOS'u.

en: Press Terminate to kill %s immediately.
pl: Naciśnij Likwiduj by wyłączyć %s natychmiast.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
pl: Dość powolne; tylko do celów diagnostycznych.

en: Previous versions
pl: Poprzednie wersje

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
pl: Całkiem możliwe - najwolniejsza rzecz we wszechświecie.

en: Readme / FAQ (Offline/PDF)
pl: Readme / FAQ (Na dysku/PDF)

en: Reboot CDVD (fast)
pl: Ponownie Uruchamia CDVD (szybko)

en: Reboot CDVD (full)
pl: Ponownie Uruchom CDVD (pełne)

en: Reboot using fast BOOT (skips splash screens)
pl: Ponownie uruchamia stosując szybkie uruchomienie (pomija ekrany startowe ps2)

en: Recompiler
pl: Rekompilator

en: Refresh List
pl: Odśwież Listę

en: Refresh list
pl: Odśwież listę

en: Rename ...
pl: Zmień nazwę...

en: Rename card ...
pl: Zmień nazwę...

en: Rename memory card
pl: Zmień nazwę karty

en: Rename this memory card ...
pl: Zmień nazwę tej karty pamięci...

en: Reset
pl: Resetuj

en: Reset all settings?
pl: Resetować wszystkie ustawienia?

en: Resets all speedhack options to their defaults, which consequently turns them all OFF.
pl: Resetuje łatki przyspieszające do ich standardowych wartości - wyłączając je kompletnie.

en: Restore Defaults
pl: Przywróć Standardowe ustawienia

en: Resume
pl: Kontynuuj

en: Resumes the suspended emulation state.
pl: Przywraca zatrzymaną grę.

en: Round Mode
pl: Tryb Zaokrąglania

en: Run ELF...
pl: Uruchom ELF...

en: SSE extensions are not available.  PCSX2 requires a cpu that supports the SSE instruction set.
pl: Rozszerzenia SSE są niedostępne. PCSX2 wymaga procesora wyposażonego w zestaw instrukcji SSE.

en: SYSCALL and DECI2 activity.
pl: Aktywność SYSCALL oraz DECI2.

en: SYSCALL and IRX activity.
pl: Aktywność SYSCALL oraz IRX.

en: Safe (faster)
pl: Bezpieczny (szybszy)

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
pl: Bezpiecznie zatrzymuje emulację przechowując obecny stan gry.

en: Safest
pl: Najbezpieczniejszy

en: Save &As...
pl: Zapisz &Jako...

en: Save dialog screenshots to...
pl: Zapisz obrazek z ustawieniami do...

en: Save log contents to file
pl: Zapisz opis statusu do pliku

en: Save log question
pl: Pytanie o zachowanie statusu

en: Save state
pl: Zapisz stan

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
pl: Zapisuje stan gry do wybranego slotu.

en: Savestates:
pl: Zapisy Gry:

en: Scratchpad's MFIFO activity.
pl: Aktywność MFIFO Scratchpada.

en: Search
pl: Szukaj

en: Select CDVD source iso...
pl: Wybierz źródłowe ISO dla CDVD...

en: Select ELF file...
pl: Wybierz plik ELF...

en: Select a BIOS rom:
pl: Wybierz plik BIOS'u

en: Select a document root for %s
pl: Wyznacz ścieżkę dokumentów dla %s

en: Select a folder for %s settings
pl: Wybierz katalog dla ustawień %s

en: Select a folder for Snapshots
pl: Wybierz folder dla robionych obrazków(F8)

en: Select a folder for logs/dumps
pl: Wybierz katalog dla zrzutów pamięci i statusu

en: Select a folder with PCSX2 plugins
pl: Wybierz katalog wtyczek PCSX2

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
pl: Utwórz nazwę dla kopii
    ( '.ps2' zostanie dodane automatycznie)

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
pl: Wyznacz nową nazwę dla karty pamięci '%s'
    ( '.ps2' zostanie dodane automatycznie)

en: Select a target port for '%s'
pl: Wybierz port docelowy dla '%s'

en: Select a visual theme:
pl: Wybierz temat graficzny:

en: Select file name:
pl: Wybierz nazwę pliku:

en: Select folder containing PCSX2 visual themes
pl: Wybierz katalog z tematami graficznymi PCSX2

en: Select folder for Savestates
pl: Wybierz katalog dla zapisów stanu gier

en: Select folder with PS2 BIOS roms
pl: Wybierz katalog z zapisem BIOS'u PS2

en: Select folder with PS2 memory cards
pl: Zaznacz katalog z kartami pamięci PS2

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Show Console
pl: Pokazuj Konsolę

en: Show about dialog
pl: Pokaż opis

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
pl: Pokazuje zapisy debugujące DECI2 (procesor EE)

en: Shows PCSX2 developer logs
pl: Pokazuje zapisy przydatne dla programistów PCSX2

en: Shows disk read activity
pl: Pokazuje aktywność odczytywania dysku

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
pl: Pokazuje zapis tekstowy dewelopera gry (procesor EE)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
pl: Pokazuje zapis tekstowy dewelopera gry (procesor IOP)

en: Shutdown
pl: Przerwij Emulację

en: Shutdown PS2 virtual machine?
pl: Czy wyłączyć virtualną maszynę PS2?

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
pl: Symulacja wczesnego odczytu VIF1 FIFO. Naprawia wolno ładujące się gry.

en: Simulates hardware reset of the PS2 virtual machine.
pl: Symuluje sprzętowy reset konsoli PS2.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
pl: Skip MPEG hack - Pomija filmy/animacje by zapobiec zawieszaniu/blokowaniu się gier.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
pl: Pomijaj tylko w trybie przyspieszonym (TAB przełącza)

en: Slow Motion Adjust:
pl: Tryb Spowolniony:

en: Small
pl: Mały

en: Snapshots:
pl: Zrzuty Ekranu:

en: Special thanks to
pl: Specjalne podziękowania dla

en: Speedhacks
pl: Usprawnienia prędkości

en: Standard (4:3)
pl: Standardowy (4:3)

en: Success
pl: Sukces

en: Swap Disc
pl: Podmień Dysk

en: Switch to User Documents Mode
pl: Przełącz na tryb Dokumentów Użytkownika.

en: Terminate
pl: Zlikwiduj

en: Terminate App
pl: Likwiduj Aplikację

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
pl: Wątek MTGS przestał odpowiadać podczas oczekiwania na otwarcie wtyczki graficznej.

en: The Operating-System prevents this file from being created
pl: System Operacyjny nie zezwala na stworzenie tego pliku

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
pl: Plik BIOS'u PS2 nie mógł być wczytany. BIOS nie został skonfigurowany lub jego konfiguracja została uszkodzona. Proszę ponownie skonfigurować.

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
pl: Plik skonfigurowanej wtyczki %s nie jest prawidłową biblioteką dll.

en: The configured %s plugin file was not found
pl: Plik skonfigurowanej wtyczki %s nie został znaleziony.

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
pl: Skonfigurowana wtyczka %s nie jest prawidłowym rozszerzeniem PCSX2 lub jest przeznaczona do starszej wersji.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
pl: Ustawiony plik BIOS'u nie istnieje. Proszę ponownie skonfigurować.

en: The following folders are missing and cannot be created:
pl: Następujące katalogi nie istnieją i nie mogą zostać stworzone:

en: The following folders exist, but are not writable:
pl: Następujące katalogi istnieją lecz nie podlegają zapisowi:

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
pl: Wtyczka uprzejmie donosi, że Twój sprzęt lub oprogramowanie nie jest obsługiwane.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
pl: Okienko nie będzie więcej pokazywane. Możesz to zmienić w panelu ustawień.

en: The safest way to make sure that all game fixes are completely disabled.
pl: Najszybsza droga by się upewnić, że wszystkie poprawki są wyłączone.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
pl: Ten zapis gry nie może być wczytany, wygląda na uszkodzony lub niekompletny.

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
pl: Ten zapis gry nie został poprawnie zachowany. Tymczasowa kopia została stworzona pomyślnie, lecz nie mogła być przeniesiona we właściwe miejsce.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
pl: Wybrana wtyczka %s nie mogła zostać załadowana.
    
    Powód: %s

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
pl: Wybrany plik BIOS'u nie jest prawidłowym zrzutem BIOS'u PS2. Proszę skonfigurować ponownie PCSX2.

en: Themes Search Path:
pl: Ścieżka szukania tematów:

en: There is no active virtual machine state to download or save.
pl: Nie ma aktywnej virtualnej maszyny do ściągnięcia lub zapisu stanu gry.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
pl: Ten plik nie jest prawidłowym zapisem stanu PCSX2. Przeczytaj zapis statusu dla pełnych informacji.

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
pl: Standardowa karta pamięci, najstabilniejsza, działająca ze wszystkimi grami i wersjami BIOS'u.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
pl: Ten zapis gry nie może być wczytany ponieważ nie jest prawidłowym archiwum gzip. Może był stworzony przez starszą, nie wspieraną wersję PCSX2, lub może być uszkodzony.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
pl: Ten zapis stanu nie może być wczytany przez brak elementów składowych. Przeczytaj zapis statusu dla pełnych informacji.

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
pl: To ustawienie może wymagać przywilejów administratora Twojego systemu operacyjnego, zależnie od jego konfiguracji.

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
pl: Aktywność wątków: start, odłączenie, synchronizacja, kasowanie, etc.

en: Trace Logging
pl: Zapis Przebiegu

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
pl: Zapisy przebiegu są zapisywane do emulog.txt. Przełącz między włączonym/wyłączonym zapisem naciskając F10.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
pl: Śledzi wszystkie zaliczone zdarzenia EE oraz niektóre zaliczone aktywności zapisu.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
pl: Śledzi wszystkie zliczone zdarzenia IOP oraz niektóre zliczone aktywności zapisów.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
pl: Spróbuj ręcznie usunąć plik o nazwie  "portable.ini"  z katalogu instalacyjnego.

en: Turbo Adjust:
pl: Tryb Przyspieszony:

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku lub strumienia danych. Plik prawdopodobnie uszkodzony lub niepełny.

en: Unloaded Plugin
pl: Wtyczka wyłączona

en: Unrecognized ISO image file format
pl: Nierozpoznany format obrazu płyty

en: Use NTFS compression when creating this card.
pl: Użyj kompresji NTFS tworząc tą kartę.

en: Use Synchronized MTGS
pl: Użyj Synchronizowanego MTGS

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
pl: Używaj na własną odpowiedzialność, błędne działanie karty pamięci prawdopodobne(choć rzadkie).

en: Use default setting
pl: Użyj standardowych ustawień

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
pl: Używa szybkiego uruchomienia pomijając ekrany startowe PS2.

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
pl: Użyj tego by wejść do ustawień BIOS'u swojej wirtualnej PS2.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
pl: Przydatny dla diagnozowania błędów i problemów z wydajnością w nowym rekompilatorze mVU.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
pl: Użyteczne przy sprawdzaniu wydajności. Przełączaj naciskając F4.

en: User Documents (recommended)
pl: Moje Dokumenty (zalecane)

en: Usermode Selection
pl: Wybór Trybu Użytkownika

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
pl: Używa zewnętrznej wtyczki jako źródło gry.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
pl: VU Add Hack - Naprawia zawieszanie się gier Tri-Ace.

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
pl: VU Clip Flag Hack - dla gier Persona (tylko rekompilator SuperVU!)

en: VU Cycle Stealing [Not Recommended]
pl: Podkradanie Cykli VU [Nie zalecane]

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
pl: VU XGkick Hack - Dla Erementar Gerad.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
pl: VU0/VU1 Zaawansowane Opcje Rekompilera

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
pl: Interpreter Jednostki Wektorowej. Powolne i niezbyt kompatybilne. Tylko do diagnozowania.

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
pl: Klęska w mapowaniu virtualnej pamięci! Twój system może mieć konfliktujące sterowniki urządzeń, usług lub po prostu nie mieć wystarczającej ilości pamięci by zaspokoić apetyt PCSX2.

en: Wait for Vsync on refresh
pl: Czekaj na synchronizację pionową

en: Waiting for task...
pl: Oczekuje na zadania...

en: Waiting for tasks...
pl: Oczekuje na zadania...

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
pl: UWAGA! Wtyczki systemowe nie zostały załadowane. PCSX2 może nie reagować na polecenia.

en: Warning: Enabling trace logs is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
pl: Uwaga: Pozwolenie na zapisywanie przebiegu zwykle bardzo spowalnia emulację i prowadzi do głupich pytań w stylu "Gdzie się podziały moje FPSy?" ^_^

en: Webmasters
pl: Webmasterzy

en: Welcome to PCSX2!
pl: Witaj w PCSX2!

en: When checked the log window will be visible over other foreground windows.
pl: Gdy zaznaczone, okno statusu będzie widoczne zawsze na wierzchu.

en: Widescreen (16:9)
pl: Panoramiczny (16:9)

en: Window Settings...
pl: Ustawienia Okna...

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
pl: Zamyka wszystkie Virtualne Maszyny i wtyczki.

en: Yes
pl: Tak

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
pl: Upuściłeś następujące binarki ELF na %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
pl: Upuściłeś następujące obrazy ISO na %s:

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
pl: Wybrałeś następujący obraz ISO w PCSX2:

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
pl: Wybrałeś zmianę źródła CDVD z %s na %s.

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
pl: Twój sprzęt nie jest w stanie uruchomić PCSX2. Życie... :3

en: Zoom:
pl: Zbliżenie:

en: [-- No unused cards --]
pl: [-- Brak Niepodłączonych Kart --]

en: [-- Unused cards --]
pl: [-- Niepodłączone Karty --]

en: [Unnamed or unknown]
pl: [Nienazwany lub nieznany]

en: boots an empty dvd tray; use to enter the PS2 system menu
pl: załadowuje pustą płytę DVD; użyj by wejść do menu systemowego PS2

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
pl: odtwarza z wtyczki CDVD (nadpisuje parametr PlikuISO)

en: changes the configuration file path
pl: zmienia ścieżkę dostępu do pliku konfiguracji

en: disables all speedhacks
pl: wyłącza wszystkie przyspieszające emulację sztuczki

en: disables display of the gui while running games
pl: wyłącza wyświetlanie GUI podczas działania gry

en: disables fast booting
pl: wyłącza szybkie odtwarzanie

en: displays this list of command line options
pl: wyświetla tę listę parametrów wiersza poleceń

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
pl: pozwala na operowanie w trybie przenośnym (wymaga poziomu dostępu admin/root)

en: executes an ELF image
pl: uruchamia obraz ELF

en: forces %s to start the First-time Wizard
pl: wymusza %s do uruchomienia Pomocnika Konfiguracji

en: forces the program log/console to be visible
pl: wymusza widoczność okna statusu/konsoli

en: microVU Hacks
pl: Hack'i microVU

en: microVU Recompiler
pl: Rekompilator microVU

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
pl: ustala plik konfiguracji PCSX2 do użycia

en: specify the file to use as the %s plugin
pl: określ plik do użycia jako wtyczka %s

en: superVU Recompiler [legacy]
pl: Rekompilator superVU [dziedziczony]

en: use fullscreen GS mode
pl: użyj pełnoekranowego trybu

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
pl: użyj wyszczególnionej przecinkami lub pionowymi kreskami listy poprawek do gier

en: use windowed GS mode
pl: wyświetlaj obraz w oknie
